Ptáci v českém životě a kultuře

Ptáci v českém životě a kultuře - Karel Hudec | Dcparkrx.org

...roduktu. Ptáci byli po staletí pro člověka obrazem svobody a volnosti a jakýmsi prostředníkem mezi bohy a lidmi ... Ptáci v českém životě a kultuře (Karel Hudec) | Detail ... ... . Kromě duchovního rozměru sloužili i jako zdroj potravy a později se chovali pro okrasu a potěšení. Není proto divu, že zájem o ptactvo ... Ptáci v českém životě a kultuře - Hudec Karel - Ptáci byli po staletí pro člověka obrazem svobody a volnosti a jakýmsi prostředníkem mezi bohy a lidmi. Kromě duchovního rozměru sloužili i jako zdroj potravy a později se chovali pro okrasu a potěšení. Zaujmout ... Ptáci v českém životě a kultuře - Karel Hudec | Knihy.ABZ.cz ... . Kromě duchovního rozměru sloužili i jako zdroj potravy a později se chovali pro okrasu a potěšení. Zaujmout by vás však mohla i kniha Drůbež na vašem dvoře nebo dílo Karla Hudce pojmenované Ptáci v českém životě a kultuře. Zapomínat samozřejmě nesmíme ani na nejmenší čtenáře. Pokud hledáte dětský atlas ptactva, kniha s názvem Ptáci: poznej 85 zajímavých druhů by mohla být to pravé. Karel Hudec 2017: Ptáci v českém životě a kultuře. Academia Praha. 452 s. ISBN 978-80-200-2628-6. Na knihu Ptáci v českém životě a kultuře jsem se moc těšil. Zejména z důvodu, že ornitologovi či birdwatcherovi zasadí jeho zájem do chybějícího komplexního rámce. Název: Ptáci v českém životě a kultuře. Autor: Karel Hudec. Titul je zařazen do žánrů: Učebnice, vzdělání › Literární věda; ISBN: 978-80-200-2628-6. EAN: 9788020026286. Objednací kód: NA281910 Kniha Ptáci v českém životě a kultuře na 452 hustě potištěných stranách zprostředkovává pohled na ptáky z několika stran. Snad jedinému účelu nemá sloužit, a to jako ornitologická příručka či kompendium. Věnuje se však historii ornitologie, vzdělávání v této oblasti, lidovému uchopení ptáků jako součásti každodenního života, ptákům jako symbolickému ......

INFORMACE

AUTOR
Karel Hudec
DIMENZE
3,42 MB
NÁZEV SOUBORU
Ptáci v českém životě a kultuře.pdf

POPIS

Ptáci byli po staletí pro člověka obrazem svobody a volnosti a jakýmsi prostředníkem mezi bohy a lidmi. Kromě duchovního rozměru sloužili i jako zdroj potravy a později se chovali pro okrasu a potěšení. Není proto divu, že zájem o ptactvo prolínal celou historií lidstva. Autor knihy přibližuje čtenáři populární formou úlohu ptáků v životě a kultuře českého národa – od ptačích jmen přes ptáky v lidových obyčejích, slovní kultuře, hudbě, hmotném, výtvarném i pohybovém umění až po českou kuchyni, chovatelství, zemědělství, myslivost a léčitelství. Závěrečné kapitoly se věnují ochraně ptáků v měnícím se prostředí.

Chcete si přečíst knihu?Ptáci v českém životě a kultuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Hudec. Číst Ptáci v českém životě a kultuře Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY