Právě proto, že jsem: Rozhovor s Ivanem M. Havlem

Právě proto, že jsem: Rozhovor s Ivanem M. Havlem - Jan Lukeš | Dcparkrx.org

... není jen bratrem celosvětově známého prezidenta Kniha: Právě proto, že jsem -- Rozhovor s Ivanem M ... Právě proto, že jsem (Jan Lukeš) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Havlem - Jan Lukeš ... politické i filosofické bilance, která se vzpírá všem zavedeným klišé. (rozhovor s Ivanem M. Havlem) Předmětná hesla Havel, Ivan M., 1938-Vědci - Česko - 20.-21. stolet ... Knižní rozhovor Jana Lukeše s Ivanem M. Havlem se jmenuje Právě proto, že jsem, což lze různě doplnit a interpretovat, v první řadě: „Právě proto, že jsem bratr Václava Havla."Z toho faktu plyne řada důsledků, se kterými se musí mladší sourozenec vyrovnávat, například ž ... Právě proto, že jsem (Jan Lukeš) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ."Z toho faktu plyne řada důsledků, se kterými se musí mladší sourozenec vyrovnávat, například že bude pro řadu lidí víc zajímavý jako bratr než jako Ivan M. Havel. Knižní rozhovor, v němž publicista Jan Lukeš rozmlouvá s Ivanem M. Havlem, bývalým ředitelem Centra pro teoretická studia a bratrem prvního českého prezidenta. Lukeš, Jan : "Právě proto, že jsem" Titul z produkce Knihovny Václava Havla s názvem Právě proto, že jsem (knižní rozhovor s Ivanem M. Havlem, který vedl Jan Lukeš) pokřtí operní pěvkyně a herečka Soňa Červená. Hudební doprovod: Judita Škodová (violoncello) a Roman Hranička (housle) Právě proto, že jsem: Rozhovor s Ivanem M. Havlem 2017, Knihovna Václava Havla, 460 stran, 399 korun Lukešovy rozhovory s Ivanem Havlem se rozbíhají do desítek témat − od všeobecně atraktivních k odborným. Všechny informace o produktu Kniha Právě proto, že jsem - Jan Lukeš, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Právě proto, že jsem - Jan Lukeš. Právě proto, že jsem - Jan Lukeš od 258 Kč - Heureka.cz Právě proto, že jsem Rozhovor s Ivanem M. Havlem Lukeš Jan. Podobní, a přece tak jiní. Ivan M. Havel, mladší bratr býva...

INFORMACE

AUTOR
Jan Lukeš
DIMENZE
4,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Právě proto, že jsem: Rozhovor s Ivanem M. Havlem.pdf

POPIS

Podobní, a přece tak jiní. Ivan M. Havel, mladší bratr bývalého prezidenta Václava Havla, jako by v něčem byl skoro jeho dvojčetem, v jiném úplným protikladem. Potomek slavné podnikatelské rodiny čelil od mládí stejně jako bratr ústrkům komunistického režimu, nakonec se ale i on po svém prosadil. Vystudoval obor automatizace a výpočetní techniky a v roce 1971 získal dokonce doktorát z počítačové vědy na univerzitě v americkém Berkeley. Normalizace ovšem záhy také jeho uvrhla na index, a tak do plné šíře mohl svou vědeckou erudici rozvinout až po roce 1989, mj. jako dlouholetý ředitel Centra pro teoretická studia při UK a AV ČR a šéfredaktor časopisu Vesmír. Krom toho je to muž širokých zájmů, pronikavé mysli a jemného humoru, což sám nejlépe prokazuje v sedmi kapitolách knižního biografického rozhovoru, který s ním vedl filmový a literární historik a publicista Jan Lukeš. Zavede čtenáře do světa nekonvenční osobní, rodinné, politické i filosofické bilance, která se vzpírá všem zavedeným klišé.

Chcete si přečíst knihu?Právě proto, že jsem: Rozhovor s Ivanem M. Havlem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Lukeš. Číst Právě proto, že jsem: Rozhovor s Ivanem M. Havlem Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY