Druhá republika: 167 obyčejných dní: Politické a mediální klima a jeho reflexe

Druhá republika: 167 obyčejných dní: Politické a mediální klima a jeho reflexe - Petr Bednařík, | Dcparkrx.org

... jeho reflexe - Bednařík, Petr; Jirák, Jan; Köpplová, Barbara ; Kniha se snaží přiblížit období mezi podepsáním mnichovské dohody v září 1938 a obsazením zbytku českých zemí a Moravy německými okupačními silami z hlediska každodenních ... Knihy Barbara Köpplová | Dobré Knihy.cz ... ... Druhá republika: 167 obyčejných dní: Politické a mediální klima a jeho reflexe Petr Bednařík, Jan Jirák, Barbara Köpplová Get this from a library! Druhá republika: 167 obyčejných dnů : politické a mediální klima a jeho reflexe. [Jan Jirák; Petr Bednařík; Barbara Köpplová] Druhá republika: 167 obyčejných dní - Politické a mediální klima a jeho reflexe. ... klíčové dopady politické, demografické i kulturní. Tato kniha se snaží přiblížit období mezi podepsáním ... Knihy Barbara Köpplová | Dobré Knihy.cz ... . [Jan Jirák; Petr Bednařík; Barbara Köpplová] Druhá republika: 167 obyčejných dní - Politické a mediální klima a jeho reflexe. ... klíčové dopady politické, demografické i kulturní. Tato kniha se snaží přiblížit období mezi podepsáním mnichovské dohody v září 1938 a obsazením zbytku českých zemí a Moravy německými okupačními silami z hlediska praktických ... Druhá republika: 167 obyčejných dní - Politické a mediální klima a jeho reflexe Barbara Köpplová , Jan Jirák , Petr Bednařík Běžná cena: Druhá republika: 167 obyčejných dní Politické a mediální klima a jeho reflexe Jirák Jan, Bednařík Petr, Köpplová Barbara, kolektív autorov. Obdobie druhej republiky býva spracovávané predov...

INFORMACE

AUTOR
Petr Bednařík,
DIMENZE
4,80 MB
NÁZEV SOUBORU
Druhá republika: 167 obyčejných dní: Politické a mediální klima a jeho reflexe.pdf

POPIS

Období druhé republiky bývá zpracováváno především v rovině politických dějin, jsou zkoumány příčiny a důsledky mnichovské dohody, chování významných politických aktérů mezinárodní a domácí politiky, klíčové dopady politické, demografické i kulturní. Tato kniha se snaží přiblížit období mezi podepsáním mnichovské dohody v září 1938 a obsazením zbytku českých zemí a Moravy německými okupačními silami z hlediska praktických, každodenních problémů, které se v tomto období projevovaly a které bylo třeba řešit – od organizačních důsledků vyhnání českojazyčného obyvatelstva ze sudetského území přes vyrovnávání se s projevy nesnášenlivosti, antisemitismu a xenofobie, které v české společnosti zesílily, až po proměny postavení německojazyčného regionálního tisku. Publikace je výsledkem společné práce autorského kolektivu (institucionálně zaštítěného Fakultou sociálních věd UK a Metropolitní univerzitou Praha), který si vytkl za cíl přiblížit méně zpracované téma druhé republiky, včetně její mediální produkce, personálního vývoje dobové kulturní produkce (např. kinematografie) či chodu státních institucí.

Chcete si přečíst knihu?Druhá republika: 167 obyčejných dní: Politické a mediální klima a jeho reflexe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Bednařík,. Číst Druhá republika: 167 obyčejných dní: Politické a mediální klima a jeho reflexe Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY