Továrna Barrandov: Svět filmařů a politická moc 1945–1970

Továrna Barrandov: Svět filmařů a politická moc 1945–1970 - Petr Szczepanik | Dcparkrx.org

...dosud poměrně neobvyklého, ale potenciálně velmi obohacujícího hlediska ... Zlatý voči - Festival - Prague, Czech Republic | Facebook ... ... .Nevychází ani z estetických kategorií autora, žánru či stylu, ani z analýz strategií abstraktně chápaného filmového průmyslu. Továrna Barrandov. Svět filmařů a politická moc 1945-1970 2016; Žánry autora. Literatura naučn ... Továrna Barrandov. Svět filmařů a politická moc 1945-1970; Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji; Jan Němec. Enfant terrible forever. Díl II. 1975-2016; Gaza - poznámky pod čarou dě ... Továrna Barrandov. Svět filmařů a politická moc 1945-1970 ... ... . Enfant terrible forever. Díl II. 1975-2016; Gaza - poznámky pod čarou dějin; Film a dějiny 5. Perestrojka a přestavba; Ku-klux-klan. Tady bydlí láska . zpět na výpis Zlatý voči 2018: Filmové ocenění - panelová diskuze. E-mail nebo telefon: Heslo Zlatý voči 2018: Panelová debata Game studies po česku Továrna Barrandov : svět filmařů a politická moc 1945-1970 Marx, Engels, Beatles : myšlenkový svět polských a československých vysokoškoláků, 1956-1968 "Proč to vyprávím?" Továrna Barrandov: Svět filmařů a politická moc 1945-1970 ― Neinvazivní průzkum malířských výtvarných děl radiografickými a rentgen-fluorescenčními metodami ― Eva Tálská: Se mnou smrt a kůň ― Generace normalizace ― Fascinace skutečností | Hyperrealismus v české malbě Filmový historik Petr Szczepanik v knize Továrna Barrandov: Svět filmařů a politická moc 1945-1970 podrobně popisuje, jak komunisté zkoušeli znásilnit smích do služeb ideologie a jak postupně zjistili, že to nefunguje. Petr Szczepanik: představení knihy Továrna Barrandov. Svět filmařů a politická moc 1945-1970 Konkrétní čas a místa konání jednotlivých přednášek budou brzy upřesněna....

INFORMACE

AUTOR
Petr Szczepanik
DIMENZE
5,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Továrna Barrandov: Svět filmařů a politická moc 1945–1970.pdf

POPIS

Na Barrandově se dnes natáčí víc zahraniční než domácí filmy, ale do roku 1990 tamní studio platilo za symbol a pomyslné centrum české kinematografie. Kniha je prvním pokusem o historii tohoto centra. Nezabývá se jen výjimečnými herci a režiséry, ale celým „světem filmu“, jeho organizací práce, vnitřním sociálním životem, nepsanými pravidly a konflikty s politickou mocí. Jak filmaři přemýšleli a tvořili v dobách, kdy si stát uzurpoval roli monopolního filmového výrobce a komunistická strana rozhodovala o kulturní hodnotě filmů i kariérách jejich tvůrců? Jak reagovali na nápad aparátčíků udělat z filmových studií továrnu, která bude vyrábět podle stejných plánů a norem jako těžký průmysl? Proč se komunistickému režimu nepodařilo nahradit filmové veterány novým typem proletářských „tvůrčích pracovníků“? Jaké změny v organizaci produkce umožnily obrovské mezinárodní úspěchy českého filmu a nástup nové vlny šedesátých let? Proč se na Barrandově dařilo vždy nejlépe ze všech žánrů komedii a jakou roli sehrála parodie v procesu emancipace filmového smíchu od propagandy? Na tyto a další otázky odpovídá kniha, která si za východisko volí každodenní zkušenost filmařů v zestátněných studiích, pod dozorem totalitní moci.

Chcete si přečíst knihu?Továrna Barrandov: Svět filmařů a politická moc 1945–1970 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Szczepanik. Číst Továrna Barrandov: Svět filmařů a politická moc 1945–1970 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY