Ptačí sněm / The parliament of Fowls

Ptačí sněm / The parliament of Fowls - Geoffrey Chaucer | Dcparkrx.org

... Parliament of Fowls / Ptačí sněm / Geoffrey Chaucer Dvojjazyčné knihy ... Beren a Lúthien — Nakladatelství Argo ... . Kniha je v externím skladu nutno objednat. Cena: 150 Kč . Díky své delikátní formě a vytříbenému obsahu, spojujícímu ty nejlepší prvky středověké básnické tradice, si Ptačí sněm anglického básníka Geoffreyho Chaucera (asi 1343-1400 ... Ptačí sněm je ukázkou tzv. snového vidění, jednoho z nejoblíbenějších literárních žánrů vrcholného a pozdního středověku. O zdomácnění této formy se v anglickém prostředí nemalou měrou za ... Ptačí sněm / The parliament of Fowls - Geoffrey Chaucer ... ... . O zdomácnění této formy se v anglickém prostředí nemalou měrou zasloužil právě Geoffrey Chaucer, a to jak překladem, tak vlastní tvorbou. Ptačí sněm/The parliament of Fowls. Geoffrey Chaucer Roman Plachý ... Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Geoffrey Chaucer. Ptačí sněm / The parliament of Fowls Autor: Geoffrey Chaucer "Ptačí sněm" vytvořil Geoffrey Chaucer na sklonku čtrnáctého století a s největší pravděpodobností se tímto dílkem pokusil oslavit sňatek mezi anglickým králem Richardem II. a Annou ... Enhance Self Love | Healing Music 528Hz | Positive Energy Cleanse | Ancient Frequency Music - Duration: 3:08:08. Spirit Tribe Awakening Recommended for you The Parliament of fowls (ptačí sněm) , he makes irony of himself, story of a poet who falls asleep, dreams, finds himself in garden of fowls. He falls asleep on the 14 th February - the day of the mating of the birds. The garden is full of flowers, birds. allegorical figures (all of nature), poet describes what he can see, birds ... Ptačí sněm / The parliament of Fowls autor: Chaucer Geoffrey doporučená cena: 298 K ... Argo Ptačí sněm / The parliament of Fowls - Chaucer Geoffrey . Díky své delikátní formě a vytříbenému obsahu, spojujícímu ty nejlepší prvky středověké básnické tradice, si Ptačí sněm anglického básníka Geoffreyho Chaucera (asi 1343-1400) zajistil nejen výsadní postavení v rámci autorova rozsáhlého díla, ale rovněž platí za klenot středověkého ......

INFORMACE

AUTOR
Geoffrey Chaucer
DIMENZE
11,91 MB
NÁZEV SOUBORU
Ptačí sněm / The parliament of Fowls.pdf

POPIS

Díky své delikátní formě a vytříbenému obsahu, spojujícímu ty nejlepší prvky středověké básnické tradice, si Ptačí sněm anglického básníka Geoffreyho Chaucera (asi 1343–1400) zajistil nejen výsadní postavení v rámci autorova rozsáhlého díla, ale rovněž platí za klenot středověkého literárního kánonu. Skladba komorní délky zachycuje básníka neznalého lásky, jenž po dni stráveném nad latinskými spisy usíná neklidným spánkem. Ve snu se mu zjevuje římský vojevůdce Scipio Africanus, který se mu stává průvodcem a zavádí jej do alegorické zahrady, v níž „plodný květen vládne celý věk“ a kde básník poprvé dostává příležitost poznat (byť jen jako svědek) lásku a její rituály zblízka. Ptačí sněm je ukázkou tzv. snového vidění, jednoho z nejoblíbenějších literárních žánrů vrcholného a pozdního středověku. O zdomácnění této formy se v anglickém prostředí nemalou měrou zasloužil právě Geoffrey Chaucer, a to jak překladem, tak vlastní tvorbou. Přestože datace i účel Ptačího sněmu jsou do značné míry spekulativní, mnohými historiky bývá báseň kladena do přímé souvislosti s námluvami mladého anglického krále Richarda II. a Annou Českou, dcerou římského císaře Karla IV., jíž vzdal Chaucer hold hned v několika svých skladbách. Zároveň se jedná o jeden z nejranějších dokladů spojení kultu svatého Valentýna s milostnou tematikou. Českému čtenáři se tímto vydáním dostává překlad básně do rukou poprvé, doplněný předmluvou nastiňující hlavní rysy žánru středověké snové poezie a Chaucerových variací na její témata a ukázkami z několika významných děl, jež s Ptačím sněmem úzce souvisejí.

Chcete si přečíst knihu?Ptačí sněm / The parliament of Fowls ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Geoffrey Chaucer. Číst Ptačí sněm / The parliament of Fowls Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY