Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi

Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi - Lenka Karfíková | Dcparkrx.org

...rfíková, Věra Koubová. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize ... Karfíková Lenka | Knihkupectví Karolinum ... . ČBDB.cz - Databáze knih. Lenka Karfíková: Duše zrcadlo Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi S fotografi emi Věry Koubové. Praha, Triáda 2016. 223 s. V mnoha svých studiích i monografi ích se autorka věnovala jak fi losofi i řeckých i latinských autorů křesťanské antiky, tak středověkým myslitelům latinského Západu. Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi. Kniha se v šesti studií ... Lenka Karfíková, Duše zrcadlo. Studie ke Kappadočanům ... ... . Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi. Kniha se v šesti studiích obrací k dvěma vrcholným postavám křesťanské pozdní antiky Řehořovi z Nyssy a Aureliu Augustinovi. Tito autoři čtvrtého a pátého století do velké míry určili podobu křesťanské teologie a filosofie následujících staletí v její řecké a ... Kritické zhodnocení odborné publikace z oblasti patristické filozofie od Lenky Karfíkové (Duše zrcadlo. Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi). Související projekty: Interdisciplinární zkoumání antických jazyků, jejich literatur a příslušných kultur - 2017 Lenka Karfíková: Duše zrcadlo. Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi 224 stran, Triáda, Praha 2016, vydání první, brožované ISBN 978-80-7474-181-4 Lenka Karfíková (*1963) se v průběhu posledních let stala nepřehlédnutelným fenoménem na poli patristiky, středověké teologie a filosofie. S každým dílem, za nímž stojí autorsky či editorsky, se zaujatým ... Duše zrcadlo - Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi ... Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi Karfíková Lenka. Dostupnost. skladem. Vydavatel. ... se v šesti studiích obrací k dvěma vrcholným postavám křesťanské pozdní antiky Řehořovi z Nyssy a Aureliu Augustinovi. Tito autoři čtvrtého a pátého ... Duše zrcadlo. Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi Karfíkov...

INFORMACE

AUTOR
Lenka Karfíková
DIMENZE
8,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi.pdf

POPIS

Kniha se v šesti studiích obrací k dvěma vrcholným postavám křesťanské pozdní antiky Řehořovi z Nyssy a Aureliu Augustinovi. Tito autoři čtvrtého a pátého století do velké míry určili podobu křesťanské teologie a filosofie následujících staletí v její řecké a latinské verzi. Je velmi zajímavé sledovat při interpretaci jejich díla nejen tradici křesťanského myšlení v jejím zrodu, ale zároveň uchopení a přetvoření antických filosofických motivů, k němuž zde dochází. Závěrečná, sedmá studie je věnována autorovi mnohem pozdějšímu, je však rovněž pozoruhodným dokladem křesťanské recepce antických otázek, tentokrát Abélardovy interpretace Porfyriovy Isagoge. Ve svém celku studie ukazují nejen navázání křesťanských autorů na antické vzory, ale také specifika křesťanského myšlení, za něž lze pokládat důraz na lidskou volbu, na světový řád tvořený božským číselným uspořádáním, který je však zároveň lidským úkolem, a rovněž pokus myslet jediné božství jako jednotu tří navzájem rovných osob nebo pochopit jednotlivinu v její nezaměnitelnosti jako východisko myšlení.

Chcete si přečíst knihu?Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Karfíková. Číst Duše zrcadlo: Studie ke Kappadočanům, Augustinovi a Abélardovi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY