Jiří Levý: zakladatel československé translatologie

Jiří Levý: zakladatel československé translatologie - Zbyněk Fišer, | Dcparkrx.org

...atologie. muni PRESS. Monografie se zabývá zhodnocením vědeckého odkazu Jiřího Levého, zakladatele československé translatologie ... WLS » Nové čísla ... . Jiří Levý: zakladatel československé translatologie Fišer Zbyněk, Krupková Ivana. Monografie se zabývá zhodnocením vědeckého odkazu Jiřího Levého, zakladatele československé translatologie. Kolektivní monografie je dílem jedenácti autorů z ČR a Slovenské republiky. Věda, filozofie, literatura. Před padesáti lety zemřel Jiří Levý SUCHOMEL Milan. Chapter of a book Jiří Levý: zakladatel česk ... Jiří Levý zakladatel československé translatologie ... ... . Věda, filozofie, literatura. Před padesáti lety zemřel Jiří Levý SUCHOMEL Milan. Chapter of a book Jiří Levý: zakladatel československé translatologie, edition: Vydání 1., year: 2019, number of pages: 6 s. 2016. Čím je báseň velká SUCHOMEL Milan. Article in Periodical Jiří Levý: zakladatel československé tra. Ivana Kupková, Zbyněk Fišer. ... Monografie se zabývá zhodnocením vědeckého odkazu Jiřího Levého, zakladatele československé translatologie. Kolektivní monografie je dílem jedenácti autorů z ČR a Slovenské republiky. Kniha sestavená z deseti kapitol objasňuje inovativní ... Jiří Levý: zakladatel československé translatologie 0% 0 0 Podívejte se, jak tento produkt hodnotí naši zákazníci. Neváhejte také napsat vlastní hodnocení a podělte se tak s ostatními návštěvníky o Vaše zkušenosti s tímto produktem. Ivana Kupková - Zbyněk Fišer et al.: Jiří Levý: zakladatel československé translatologie [Jiří Levý: The Founder of Czechoslovak Translation Studies] (Anton Eliáš) 130 Vladimír Biloveský - Ivan Šuša: Banskobystrické myslenie o preklade a tlmočení [Thinking on Translation and Interpreting in Banská Bystrica] (Matej Laš) 133 Jiří Levý: zakladatel československé translatologie ... Monografie se zabývá zhodnocením vědeckého odkazu Jiřího Levého, zakladatele československé translatologie. Kolektivní monografie je dílem jedenácti autorů z ČR a Slovenské republiky. Kniha sestavená z deseti kapitol objasňuje inovativní přínos J. Levého v ... Ivana Kupková - Zbyněk Fišer et a...

INFORMACE

AUTOR
Zbyněk Fišer,
DIMENZE
12,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Jiří Levý: zakladatel československé translatologie.pdf

POPIS

Monografie se zabývá zhodnocením vědeckého odkazu Jiřího Levého, zakladatele československé translatologie. Kolektivní monografie je dílem jedenácti autorů z ČR a Slovenské republiky. Kniha sestavená z deseti kapitol objasňuje inovativní přínos J. Levého v oblasti teorie překladu a myšlenky jeho pokračovatelů, představuje inspirativnost J. Levého translatologických koncepcí pro překladovou kritiku a praxeologii, zhodnocuje literárně-teoretické myšlení Levého ve vztahu k teorii informace, k filozofii a k literární estetice a konečně ukazuje význam jeho novátorského myšlení pro didaktiku překladu. Teoretické koncepce J. Levého vykazují neobyčejnou anticipační potenci díky jeho interdisciplinárnímu uvažování o komunikaci, literatuře a kultuře z perspektivy lingvistiky, literární vědy a kybernetiky. Tímto myšlením Jiří Levý předběhl svou dobu. V kolektivní monografii se autoři pokoušejí nahlédnout vybrané aspekty badatelova díla a zhodnotit jejich význam pro práci dnešních teoretiků, pedagogů i praktiků překladu. Editory svazku jsou Zbyněk Fišer a Ivana Kupková.

Chcete si přečíst knihu?Jiří Levý: zakladatel československé translatologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zbyněk Fišer,. Číst Jiří Levý: zakladatel československé translatologie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY