Britské impérium: Cesta k modernímu světu

Britské impérium: Cesta k modernímu světu - Niall Ferguson | Dcparkrx.org

...Britská říše (angl. British Empire) byla největší koloniální říše v dějinách lidstva ... Britské impérium : cesta k modernímu světu ... . Rozloha v roce 1921 činila 33 milionů km², čili přibližně čtvrtinu celkové rozlohy zemské souše. Celkový počet obyvatel byl v tomto roce cca 458 milionů, což představovalo čtvrtinu tehdejší světové populace. V této práci, která nese podtitul Cesta k modernímu světu a je vybavena špičkovým obrazovým materiálem (kvůli tomu je vytištěna na křídě), autor popisuje dějiny impéria od jeho vzniku v 16. století na Karibských ostrovech a panenské půdě Virginie a Nové Anglie přes vrchol na za ... Britské impérium - Niall Ferguson | Databáze knih ... . století na Karibských ostrovech a panenské půdě Virginie a Nové Anglie přes vrchol na začátku 20. století až po postupné zanikání v následujícím půlstoletí - dvě ... Celý názov knihy je Britské impérium, Cesta k modernímu světu; by mohla čitateľa priviesť k presvedčeniu, že sa bude jednať o histo...

INFORMACE

AUTOR
Niall Ferguson
DIMENZE
6,65 MB
NÁZEV SOUBORU
Britské impérium: Cesta k modernímu světu.pdf

POPIS

Ferguson líčí historii Britského impéria od 16. do 21. století. Impérium, které v době svého vrcholu ovládalo čtvrtinu světové populace, čtvrtinu zemského povrchu a téměř všechny oceány, se příznivě podepsalo na vývoji Spojených států a Kanady, Indie, Afriky, Austrálie, Nového Zélandu, východní Asie a Číny. Podle Fergusona impérium neožebračovalo národy, které se ocitly pod jeho nadvládou, ale naopak zajišťovalo jejich ekonomický blahobyt tím, že díky této nadvládě byly tyto země politicky stabilní. Idea svobody odlišovala impérium v minulosti od jeho evropských soupeřů, což se mj. projevilo během boje proti nevolnictví. Autor rovněž vyzdvihuje funkční efektivitu impéria. Například v Indii 900 civilních úředníků a 70 tisíc vojáků vládlo 250 milionům Indů. Kniha pro českého čtenáře představuje nejen možnost seznámit se s dějinami, fungováním a dědictvím Britského impéria, ale zároveň jedinečnou příležitost korigovat obsah takových zažitých pojmů, jako je kolonialismus nebo vykořisťování. Díky této knize můžeme také lépe pochopit odstup, který si Velká Británie vždy udržovala od kontinentu i Evropské unie a který nakonec vyvrcholil brexitem. Publikace je vybavena rozsáhlým obrazovým materiálem, který působivě dokresluje charakter a atmosféru impéria v té které době a zemi.

Chcete si přečíst knihu?Britské impérium: Cesta k modernímu světu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Niall Ferguson. Číst Britské impérium: Cesta k modernímu světu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY