Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565

Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 - Luboš Taraba | Dcparkrx.org

...5, Epocha, Praha 2016; Související články ... Ta zatracená skála Obléhání Malty 1565 - Artforum ... . Dějiny Malty; Maltézský řád; Externí odkazy. Obrázky, zvuky či videa k tématu Velké obležení Malty ve Wikimedia Commons; Obležení Malty Turky (květen-září 1565) Ta zatracená skála Obléhání Malty 1565. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat kn ... Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 - Luboš Taraba ... ... . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Kniha Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 Přidat komentář. Arev122. 2 23.07.2019. Vynikající kniha, kde na základě historických faktů je popsán téměř beznadějný boj "maltézských rytířů" spolu s obyvateli Malty proti pokusu sultána Osmanské ...

INFORMACE

AUTOR
Luboš Taraba
DIMENZE
5,10 MB
NÁZEV SOUBORU
Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565.pdf

POPIS

„Ještě nikdy na poli lidského konfliktu nedlužilo tolik lidí tak mnoho tak malé hrstce,“ prohlásil po letecké bitvě o Británii Winston Churchill. A přesně totéž platí o hrstce rytířů a dalších příslušníků johanitského řádu, usazených na Maltě, které dnes známe spíše jako „maltézské rytíře“. Spolu s několika stovkami dobrovolníků a žoldnéřů a několika tisíci obyvateli tohoto kamenitého ostrova, ležícího ve Středozemním moři na polovině cesty z Afriky do Itálie či z Blízkého východu do Španělska, zastavili v létě 1565 pokus desátého sultána Osmanské říše Sulejmana I. zahájit boj o „zlaté jablko“, o Věčné město. Rytíři nebojovali jen o vlastní existenci, ale i o budoucnost Evropy, aby se kostely neproměnily v mešity a ti křesťané, kteří přežijí a nevzdají se svého vyznání, se nestali dalšími otroky „náměstka božího posla“, za nějž se sultánové považovali.

Chcete si přečíst knihu?Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Luboš Taraba. Číst Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY