Kněz prezidentem: Slovensko Jozefa Tisa

Kněz prezidentem: Slovensko Jozefa Tisa - Andrzej Krawczyk | Dcparkrx.org

... legendy", jež se v souvislosti s Tisem později vytvořila, i dnešní postoje historiků ... Nová kniha o prezidentovi Tisovi | Konzervatívny denník ... . ... Kněz prezidentem. ... Na českom knižnom trhu sa objavil preklad zaujímavého životopisu Jozefa Tisa z pera poľského autora Andrzeja Krawczyka. Ide o pomerne triezvu a objektívnu prácu napísanú ľahkým popularizačným štýlom. ... slovenský poľský slovensko kniha autor jozef názor vojak armáda ... K vydání Jozefa Tisa do Československa je třeba ještě uvést, že není pravdivý ... Kněz prezidentem - Andrzej Krawczyk | Knihy na Martinus.cz ... ... K vydání Jozefa Tisa do Československa je třeba ještě uvést, že není pravdivý často uváděný fakt, že Tisovo vydání bylo víceméně českou iniciativou - nikoliv, československá, tedy pražská, vláda již v květnu 1945 informovala slovenský sbor pověřenců, že hodlá požádat o vydání prominentů ludáckého ... Andrzej Krawczyk: Kněz prezidentem. Slovensko Jozefa Tisa. Praha: Academia, 2019 Tiso dostal na výběr, jestli se Slovensko stane samostatným, nebo jestli nechá „svůj" stát na pospas osudu, což by v praxi znamenalo, že by území bylo postupně rozebráno okolními státy. Proto Tiso 14. března 1939 vyhlásil vznik samostatného Slovenského státu a nechal se zvolit prezidentem. Slovenská akadémia vied. Jakub Drábik, PhD. - publikačná činnosť. Publikácie za rok 2020. Publikačná činnosť obsahuje údaje z on-line databázy Slovenskej akadémie vied....

INFORMACE

AUTOR
Andrzej Krawczyk
DIMENZE
11,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Kněz prezidentem: Slovensko Jozefa Tisa.pdf

POPIS

Knihajevěnovánajednéz nejvýznamnějších a současně nejrozporuplnějších postav moderní slovenské (potažmo československé) historie, Jozefu Tisovi. Autor analyzuje jeho životní osudy, nástup kmoci, formování slovenskéhonacionalismu,„černoulegendu“, jež kolem Tisa později vznikla, i dnešní postoje historiků. Nejedná se však o klasickou biografii, kniha je především široce pojatýmobrazemSlovenska prvnípoloviny20.století.Krawczyksikladedodnes podnětné otázky: Jak se katolický duchovnístanevrcholnýmpolitikem?Lzespojit křesťanskéhodnotys fascinacífašismem a vypjatým nacionalismem? Kam až může zajít zaštiťování se vlastenectvím? Kde leží hranice mezi náboženstvím a ideologií?

Chcete si přečíst knihu?Kněz prezidentem: Slovensko Jozefa Tisa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrzej Krawczyk. Číst Kněz prezidentem: Slovensko Jozefa Tisa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY