100 tipů pro plánování péče v domovech pro seniory

100 tipů pro plánování péče v domovech pro seniory - Barbara Messer | Dcparkrx.org

...tipů pro plánování péče v domovech pro seniory (Miriam Messerle) s 14 % slevou za 124 Kč v ověřeném obchodě ... 100 tipů pro plánování péče v domovech pro seniory ... ... . Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Podobné jednotky. 100 tipů pro plánování domácí ošetřovatelské péče / Hlavní autor: Messer, Barbara, 1962- Vydáno: (2016) Kvalita života seniorů : v domovech pro seniory / Hlavní autor: Dvořáčková, Dagmar Vydáno: (2012) Služby sociální péče v domovech pro seniory / Hlavní autor: Pikola, Pavel, 1960- Vydáno: (2010) 100 tipů pro péči o seniory trochu jinak… Čtenář zde najde 100 profesionálních tipů, jak dobře naplánovat ošetřovatelskou péči a za pomoci seniorů využít jejich schopností se o sebe alespoň částečně postarat. 100 tipů pro péči o seniory trochu jinak... Čtenář zde najde 100 profesionálních tipů, jak dobře naplánov ... 100 tipů pro plánování péče v domovech pro seniory ... ... . 100 tipů pro péči o seniory trochu jinak... Čtenář zde najde 100 profesionálních tipů, jak dobře naplánovat ošetřovatelskou péči a za pomoci seniorů v... 100 tipů pro plánování péče v domovech pro seniory - Barbara Messer | Databáze knih přiblíţit rozdíl mezi sociální péči o seniory v pobytových zařízeních před rokem 1989 a dnes. Další část pojednává o zákonu č. 108/2006 Sb. a také představuje Domov pro seniory Světlo. V praktické části jsem se v prvním případě snaţila zjistit konkrétní postup plánování péče. ...

INFORMACE

AUTOR
Barbara Messer
DIMENZE
6,68 MB
NÁZEV SOUBORU
100 tipů pro plánování péče v domovech pro seniory.pdf

POPIS

Ač je tahle knížka tenká, nemohla jsem se jejím obsahem vůbec prokousat. Jako dočasná pečovatelka v terénní pečovatelské službě moc dobře vím, že každá informace má svoji cenu. A i když se tady píše o plánování péče v domovech pro seniory, ty vzorce a principy fungují úplně stejně i v plánování pro terénní výjezdy. Bez plánování a zpětného hodnocení vám nebude fungovat nic. Ať už péče o klienty nebo třeba vedení obchodu či firmy. Barbara Messer – autorka tohoto 2. rozšířeného a přepracovaného vydání radí: zapomeňte na „odborný jazyk“. Neznamená to nic jiného, než to, aby pečovatel při tvorbě plánu či anamnézy popisoval stav klienta klidně svými slovy. Kniha je rozdělena do osmi kapitol a každá má spoustu podkapitol. Jen samotný obsah zaplnil čtyři strany. Všechno se točí kolem plánování ošetřovatelské péče. Jsou tu vysvětleny principy práce, které mají vést k efektivním výsledkům. Není nic smutnějšího, než když strávíte spoustu času nad něčím, co v konečném důsledku nedává logiku, postrádá efekt a samotný výsledek je nejasný. Stejně jako jiné oblasti v životě, může být i plánování plné nedorozumění. A přesně o tom pojednává první kapitola. Dozvíte se tady, že ne všechno, co jste dosud o plánování slyšeli, je ideální, naučíte se plánovat nenásilně s určitou dávkou humoru, namísto zdlouhavého vysvětlování se naučíte srozumitelně popisovat situace (mimochodem, tahle pasáž mi připomněla, jak je někdy obtížné cokoli vysvětlit malým dětem a jak konkrétní případy zaberou hned na poprvé). Taky je tady kladen důraz na klienta, ale to každý, kdo se o něj jakýmkoli způsobem stará, moc dobře ví. Druhá kapitola vás provede krok za krokem plánováním samotné péče. Je důležité využívat doporučení sociálních služeb, stejně jako neustálé sbírání informací. Stejně tak nesmíte při plánování péče podcenit ošetřovatelskou anamnézu a vypracovat ji co nejpodrobněji. Uvidíte, že se to vyplatí. Aby byl popis co srozumitelný a pochopitelný i pro ostatní, není vůbec nutné používat přemíru odborných termínů. Samozřejmě, že musíte řešit problémy, ale jen ty správné. Abyste je rozpoznali, je důležité zapojovat různé filtry. Vše je v této tenké knize podrobně a srozumitelně popsáno. Samostatná kapitola je věnovaná konkrétním příkladům plánování péče v různých oblastech, ať už je to hygiena, rizika pádu, strach, halucinace, nedůvěra nebo třeba tendence útěku. V příslušné kapitole najdete přehlednou tabulku, rozdělenou do tří sloupců. V prvním je Aktuální ošetřovatelská situace, ve druhém Cíle-řešení-požadovaný stav a v posledním Intervence, kde je popsáno, jakými možnými způsoby lze dosáhnout požadovaného a konstruktivního cíle. Na 120 stranách je mnoho užitečných informací, jak plánovat lépe a efektivněji. V úplném závěru najdete Doslov. Skrývá dojemný příběh, který byste neměli minout. Byť vypráví o maličkosti, obsahově je nesmírně veliký. 100 tipů proplánování péče v domovech pro seniory je dalším praktickým pomocníkem, který by neměl chybět v žádné kanceláři.

Chcete si přečíst knihu?100 tipů pro plánování péče v domovech pro seniory ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Barbara Messer. Číst 100 tipů pro plánování péče v domovech pro seniory Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY