Kulturní dědictví UNESCO

Kulturní dědictví UNESCO - - | Dcparkrx.org

...O - nejvýznamnější světové památky zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví ... UNESCO ... . Základním principem výběru památek do tohoto seznamu je jejich mimořádná hodnota, jedinečnost, autencitita a celistvost. V neposlední řadě jde o to, podrobněji objasnit, jakou pozici má Seznam světového dědictví v aktivitách UNESCO, vrcholné kulturní organizace, při jejímž založení v roce 1945 stálo i Československo. Podle Úmluvy můžeme rozlišit hmotné kulturní dědictví UNESCO na památky přírodního dědictví, pa ... UNESCO památky - České dědictví UNESCO ... . Podle Úmluvy můžeme rozlišit hmotné kulturní dědictví UNESCO na památky přírodního dědictví, památky kulturního dědictví nebo památky smíšeného charakteru. Kromě tohoto UNESCO zároveň vede i Seznam památek světového dědictví v ohrožení , kterých v roce 2011 čítal na 35 památek. In 1979, the Committee decided to inscribe the Ohrid Lake on the World Heritage List under natural criteria (iii). In 1980, this property was extended to include the cultural and historical area, and cultural criteria (i)(iii)(iv) were added. Extension of the "Australian East Coast Temperate and ... The World Heritage Committee meets once a year, and consists of representatives from 21 of the States Parties to the Convention elected by their General Assembly. At its first session, the Committee adopted its Rules of Procedure of the World Heritage Committee. The Committee is responsible for the implementation of the World Heritage ... Generální konference UNESCO v Paříži přijala 17. října 2003 na svém 32. zasedání Úmluvu o zachování nemateriálního kulturního dědictví lidstva, Česká republika k ní přistoupila roku 2009 jako 109. země světa. Hlavním cílem Úmluvy je identifikace, ochrana, rozvoj, podpora a zachování kulturních tradic a tradiční ... Světové kulturní dědictví UNESCO: to nejkrásnější, co nám naši předci a příroda zanechali. Celá řada z nich se nachází právě v Německu. 2000 let dějin zanechalo v Německu mnoho důležitých stop v podobě němých, a přesto výmluvných svědků velkolepých kulturních počinů a přírodních úkazů. Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 1994. Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého byl založen počátkem 18. století. Je jedním z nejlepších projektů architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichla (1677-1723) a zároveň nejoriginálnějším příkladem takzvané barokní gotiky. Památky UNESCO jsou také velkou učebnicí dějin kultur, jsou důkazem nádherné rozmanitosti a v mnoha zemích také vlajkovými loďmi péče o kulturní dědictví. Kontakt: Sídlo dobrovolného svazku obcí České dědictví UNESCO Bří Šťastných 1000, 570 01 Litomyšl IČO: 70 96 34 52 DIČ: CZ 70 96 34 52. Ing. Michaela Severová The Four Lifts on the Canal du Centre and their Environs, La Louvière and Le Roeulx (Hainaut) The fo...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Kulturní dědictví UNESCO.pdf

POPIS

Světové dědictví UNESCO zastřešuje všechny kulturní a přírodní památky mimořádného významu s cílem chránit společné dědictví lidstva.Od starobylého města Angkor Vat až po egyptské pyramidy, od Velké čínské zdi po Tádž Mahal, tato kniha nás zve k objevování pokladů civilizace, které vzdávají hold lidské vynalézavosti a kreativitě.Velkolepé, velkoformátové fotografie jsou doplněné infografickými poznámkami, které čtenáři přinášejí dechberoucí zážitek z míst netušených krás.

Chcete si přečíst knihu?Kulturní dědictví UNESCO ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Kulturní dědictví UNESCO Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY