Hlad

Hlad - Knut Hamsun | Dcparkrx.org

...popular name in 2010.; How unique is the name Hlad? Out of 6,028,151 records in the U ... What does HLAD stand for? - Abbreviations.com ... .S. Social Security Administration public data, the first name Hlad was not present. It is possible the name you are searching has less than five occurrences per year. Kathy Hlad was born in Cleveland, Ohio and given up by her Irish birth parents. Rudy and Florence Hlad took her in as a foster child at age 4 and she was formally adopted at 8. The Hlad's also adopted two other children, Chris and Tricia. After a fifteen year ... HOME | Emma Hlad ... . The Hlad's also adopted two other children, Chris and Tricia. After a fifteen year search, Kathy located and met her biological family. The best result we found for your search is Kathy M Hlad age 60s in Byesville, OH. They have also lived in Cambridge, OH and New Concord, OH plus 1 other location. Kathy is related to Zachariah Lee Hlad and Angela Maree Hlad as well as 5 additional people. Select this result to view Kathy M Hlad's phone number, address, and more....

INFORMACE

AUTOR
Knut Hamsun
DIMENZE
3,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Hlad.pdf

POPIS

Tématem románu Hlad (1890) norského autora, nositele Nobelovy ceny za literaturu Knuta Hamsuna je hlad ve dvojím smyslu. Protagonista a zároveň vypravěč románu, začínající spisovatel, se snaží prosadit bez valného úspěchu v norském hlavním městě Kristianii (dnešní Oslo) a trpí chudobou a nedostatkem jídla. Dlouhá období fyzického hladu se podepisují nejen na jeho tělesném zdraví, ale vyvolávají v něm i nezvládnutelné proměny psychického stavu, nepředložené činy a chaotické projevy mysli až halucinační deliria. V protikladu k poe­tice realistického románu žije hrdina Hladu bez účasti na společenském dění a ani nepomyslí na jakýkoliv sociální protest. Věnuje se pouze vlastní situaci v obdobích hladu a z ní plynoucí neschopnosti komunikace s jinými lidmi. Tady nastupuje druhý — a důležitější aspekt titulního hladu. Hlad je zde metaforou hledání vlastní identity v existenciální prázdnotě, jakési vnitřní emigraci ze zavedených společenských pravidel. Záznamy vnitřních monologů a proudu vědomí hlavní postavy činí z Hladu předchůdce poetiky modernistických románů. Horečnatý románový debut Knuta Hamsuna je z velké části vzpomínkou na jeho vlastní umělecké začátky.

Chcete si přečíst knihu?Hlad ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Knut Hamsun. Číst Hlad Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY