Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky

Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky - Charles Seife | Dcparkrx.org

...lo nula ve Wikislovníku; Téma Nula ve Wikicitátech Nula ... Kniha Nula - životopis jedné nebezpečné myšlenky - Trh ... ... . Životopis jedné nebezpečné myšlenky Seife Charles. Tato kniha je historií nuly. Zrodila se ve starověku a posléze se jí podařilo vybojovat si místo na slunci na Východě, s prosazením na Západě to však měla mnohem těžší. Životopis jedné nebezpečné myšlenky. SEIFE Charles. Info: Argo, Dokořán, 2019 (2.) - váz., 263 str. Z angl. přel. J. a P. Houserovi Nula nakonec vždy zví ... Kniha Nula - životopis jedné nebezpečné myšlenky - Trh ... ... . Z angl. přel. J. a P. Houserovi Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím, to ona utvářela naše názory na vesmír i na samotného Boha. Kromě knihy Nula napsal ještě Alpha and Omega (2003, Alfa a omega) a Decoding the Universe (2005, Dešifrujeme záhady vesmíru). Životopis jedné nebezpečné myšlenky. 80% 4 12. ... Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím, to ona utvářela naše názory na vesmír i na samotného Boha. Životopis jedné nebezpečné myšlenky. Tato kniha je historií nuly. Zrodila se ve starověku a posléze se jí podařilo vybojovat si místo na slunci na Východě, s prosazením na Západě to však měla mnohem obtížnější. Do rukou českých čtenářů se nyní díky nakladatelstvím Dokořán/Argo dostává v překladu Jany a Pavla Houserových nová monografie z pera Charlese Seifa se stručným názvem „Nula" a podtitulem „Životopis jedné nebezpečné myšlenky" (264 stran, 67 ilustrací, populárně naučná řada Aliter, Praha 2019). Název: Nula - Životopis jedné nebezpečné myšlenky. Autor: Charles Seife. Titul je zařazen do žánrů: Populárně naučná › Věda a technika; ISBN: 80-7363-048-6. EAN: 9788073630485. Objednací kód:- Pravděpodobně nejznámější je jeho první kniha Nula - životopis jedné nebezpečné myšlenky. Zde Charles Seife popisuje historii čísla nula a nekonečna a ukazuje souvislost matematiky, umění, filozofie, vědy, politiky a obchodu. Recenze knihy vyšla například i v časopise Matematika, fyzika, informatika r. 2006. Životopis jedné nebezpečné myšlenky . Charles Seife; Charles Seife . 4,9 . Sledovať autora . Spoločenské vedy. Všetky knihy autora ... Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím - byla to naopak ona, kdo utvářel naše názory ... Kupte knihu Nula od Charles Seife na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Kupte nebo prodejte knihu Nula v online antikvariátu TrhKnih.cz. Hledat. Přihlásit; košík je prázdný Prodat knihy. Nula životopis jedné nebezpečné myšlenky Charles Seife. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil Charles Seife ; přeložili Jana a Pavel Houserovi. Přidat do poličky . nakladatel: Argo: rok vydání: 2005 ......

INFORMACE

AUTOR
Charles Seife
DIMENZE
4,91 MB
NÁZEV SOUBORU
Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.pdf

POPIS

Tato kniha je historií nuly. Zrodila se ve starověku a posléze se jí podařilo vybojovat si místo na slunci na Východě, s prosazením na Západě to však měla mnohem obtížnější. Možná proto se naší civilizaci dodnes mstí a neustále působí nové a nové potíže - od havárií řídících systémů až po fundamentální problémy v moderní fyzice. Stejně je však naše kniha i historií lidí, kteří po staletí s nulou bojovali a nakonec jí v nerovném boji podlehli učenců a mystiků, vědců a kněží, všech těch, kdo se nule snažili porozumět a ovládnout ji. Je to příběh marných, někdy i násilných pokusů západního světa ochránit se před vlivem východních myšlenek. A je to také historie paradoxů, které s sebou přináší nevinně vypadající číslo, paradoxů, které mátly i nejchytřejší mozky minulého století a hrozily narušit vlastní základy vědeckého myšlení. Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím, to ona utvářela naše názory na vesmír i na samotného Boha.

Chcete si přečíst knihu?Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Charles Seife. Číst Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY