Slovanský klášter Karla IV.: Zbožnost, umění, vzdělanost

Slovanský klášter Karla IV.: Zbožnost, umění, vzdělanost - Kateřina Kubínová (ed.), | Dcparkrx.org

...O:68378033 Internetové knihkupectví s největším výběrem naučné a odborné literatury a nakladatelství vydávající vědecké monografie, práce českých vědců, díla klasiků vědy ... Slovanský klášter Karla IV. - Akademický bulletin ... . Slovanský klášter Karla IV. Autor: ... Zbožnost, umění, vzdělanost skladem u partnera Detail 197 Kč . Detail. Slovenská národná galéria, 111 diel zo zbierok Autor: Dušan Buran Každá inštitúcia typu národnej galérie musí z času na čas urobiť „audit" svojich ... Karel IV., panovník ověnčený slávou, láskou i pohrdáním (HÚ) Karel IV. v moderních interpretacích tradic (HÚ) Svět v době Karla IV. (OÚ) Slovanský klášter Karla IV. Zbožno ... Slovanský klášter Karla IV. - Zbožnost, umění, vzdělanost ... ... ... Karel IV., panovník ověnčený slávou, láskou i pohrdáním (HÚ) Karel IV. v moderních interpretacích tradic (HÚ) Svět v době Karla IV. (OÚ) Slovanský klášter Karla IV. Zbožnost, umění, vzdělanost (ÚDU) Windowgallery Karel IV. (ÚDU) Dům U Kamenného zvonu (ÚDU) Konference Císař Karel IV., země Koruny české a Evropa (ÚDU) Klášter založil roku 1347 český král a budoucí císař Svaté říše římské Karel IV. pro řád slovanských benediktinů. Panely vznikly jako součást výstavy Slovanský klášter Karla IV. Zbožnost, umění, vzdělanost, která byla umístěna v roce 2016 v Emauzském klášteře v Praze....

INFORMACE

AUTOR
Kateřina Kubínová (ed.),
DIMENZE
4,75 MB
NÁZEV SOUBORU
Slovanský klášter Karla IV.: Zbožnost, umění, vzdělanost.pdf

POPIS

Publikace vychází k stejnojmenné výstavě konané při příležitosti oslav 700 let od narození Karla IV. v Emauzském klášteře (6. 5.–21. 11. 2016). Klášter Na Slovanech, dnes zvaný Emauzy, je jednou z nejvýznamnějších církevních fundací tohoto panovníka. První část publikace je věnována založení kláštera a především jeho slovanskému písemnictví až do husitských válek a jeho vlivu na české a chorvatské písemnictví. Následující oddíl představuje Emauzský cyklus, soubor nástěnných maleb z přelomu 60. a 70. let 14. století, který byl namalován v ambitu kláštera a v přilehlé kapli. Třetí část přibližuje architekturu kláštera a jeho kostela, zcela na závěr jsou připomenuty pohnuté osudy této Karlovy fundace od 15. do počátků 21. století. Texty, založené na nejnovějším odborném bádání, jsou určeny pro laické i odborné publikum.

Chcete si přečíst knihu?Slovanský klášter Karla IV.: Zbožnost, umění, vzdělanost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kateřina Kubínová (ed.),. Číst Slovanský klášter Karla IV.: Zbožnost, umění, vzdělanost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY