Proč selhal liberalismus

Proč selhal liberalismus - J. Patrick Deneen | Dcparkrx.org

...razem na soukromé záležitosti odrazuje od plnění ... Proč selhal liberalismus - Deneen Patrick J. | Artforum ... ... ... Jinými slovy, proč - a tím se vracím na počátek - liberalismus selhal, když uspěl? DENEEN: Protože spolu s prosazením liberálního pojetí svobody vznikly radikální formy nové nerovnosti a nová aristokracie, která z nich jako jediná těží. Editions for Why Liberalism Failed: 0300223447 (Hardcover published in 2018), (Kindle Edition published in 2018), 0300240023 (Paperback published in 2019... Kniha Proč selhal liberalismus - odborné knihy n ... Proč selhal liberalismus - Deneen Patrick J. | Artforum ... ... ... Kniha Proč selhal liberalismus - odborné knihy nájdete v špecializovanom odbornom kníhkupectve na pravnickaliteratura.sk Život a názory. Vystudoval Rutgersovu univerzitu v New Jersey, kde získal titul bakaláře v roce 1986 a PhD. v roce 1995. Učil v letech 1997-2005 na Princetonské univerzitě v New Jersey a v letech 2005-2012 na Georgetownské univerzitě ve Washingtonu, D.C. Od roku 2012 učí na University of Notre Dame du Lac v Indianě, kde získal funkci profesora v roce 2018. Je autorem čtyř knih, z nichž největší pozornost vyvolala zatím poslední z nich, Proč selhal liberalismus, vydaná loni. Často přispívá do názorových časopisů. Deneenova žena pochází z Německa, poznali se jako studenti na univerzitě. Mají spolu tři děti. 19. září 2019. konzervatismus; Proč selhal liberalismus Deneen Patrick J. Cena: 220 Kč Imigrace a liberalismus Koudelka Josef Cena: 184 Kč Je třeba zavrhnout liberalismus? Lánský Ondřej Cena: 181 Kč Recenze a komentáře k titulu Zatím žádné recenze. přidat komentář nebo recenzi ......

INFORMACE

AUTOR
J. Patrick Deneen
DIMENZE
6,24 MB
NÁZEV SOUBORU
Proč selhal liberalismus.pdf

POPIS

Ze tří ústředních ideologií 20. století – fašismu, komunismu a liberalismu – přežila jen ta poslední. Došlo tak k podivné situaci, kdy zastánci liberalismu mají ve zvyku zapomínat, že se také jedná o ideologii, a nikoli o přirozené a konečné vyústění politického vývoje lidské společnosti. Jak ve své provokativní knize připomíná její autor, Patrick Deneen, liberalismus je založen na protikladech: bije na poplach v boji za rovná práva, a přitom zároveň pomáhá prohlubovat materiální nerovnost; jeho legitimita je založena na společenském konsenzu, a přitom svým důrazem na soukromé záležitosti odrazuje od plnění občanských závazků; ve svém tažení za autonomii jednotlivce dal vzniknout nejrozsáhlejšímu a nejkomplexnějšímu státnímu systému v historii lidstva. Deneen zde čtenáře konfrontuje se znepokojivým varováním, že dostředivé síly, které dnes působí na naši politickou kulturu, nejsou povrchovými vadami, ale základními rysy systému, jehož úspěch zároveň plodí jeho selhání.

Chcete si přečíst knihu?Proč selhal liberalismus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor J. Patrick Deneen. Číst Proč selhal liberalismus Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY