Nemísta měst

Nemísta měst - Anna Beata Háblová | Dcparkrx.org

...nny Beaty Háblové. Některá nemísta vznikají nekoncepční výstavbou, jiná jen tím, že chybí důvod k … Erudovaně i poeticky nad odvrácenými stránkami měst Anna Beata Háblová: Nemísta měst ... Kniha: Nemísta měst - Anna Beata Háblová | Knihy.ABZ.cz ... .Host, Brno, 2019, 168 s. Letištní haly, skládky, obchodní centra, uprchlické tábory, nevyužívané prostory u železnic či silnic, místa pro přechodné shromažďování třeba v podobě festivalů či demonstrací. I nemísta měst mají své příběhy. Kniha Nemísta měst z různých úhlů zkoumá téma všech opomíjených, pomíjivých a míjených prostorů měst. Některá vznikají nekoncepční výstavbou, ji ... Nemísta měst - Opomíjená, pomíjivá a míjená místa měst ... ... . I nemísta měst mají své příběhy. Kniha Nemísta měst z různých úhlů zkoumá téma všech opomíjených, pomíjivých a míjených prostorů měst. Některá vznikají nekoncepční výstavbou, jiná jen tím, že chybí důvod k zastavení. Nemísta jsou spíše vedlejším produktem toho všeho lidského pachtění. V knize píšeš, že nemísta měst jsou stejně stará jako města sama, že k nim neodlučitelně patří. Napadá mě tedy taková možná hloupá otázka: co bylo dřív, místo, nebo nemísto města? Kniha Nemísta měst zkoumá z různých úhlů téma všech opomíjených, pomíjivých a míjených prostorů měst. Některá nemísta vznikají nekoncepční výstavbou, jiná jen tím, že chybí důvod, aby se v nich člověk zastavil. Kniha Nemísta měst zkoumá z různých úhlů téma všech opomíjených, pomíjivých a míjených prostorů měst. Některá nemísta vznikají nekoncepční výstavbou, jiná jen tím, že chybí důvod, aby se v nich člověk zastavil. Některá nás dráždí a odrazují, v jiných nacházíme únik před předvídatelností veřejného ... Křest knihy „Nemísta měst" v Praze! Vstupenky a informace o nadcházející akci. CAMP - Centrum architektury a městského plánování, pátek 8. 11. 2019. Novinky, lístky, nejnovější info, stejně jako program a vstupenky na nejlepší akce najdete na GoOut. Esejistická kniha Nemísta měst. Opomíjená, pomíjivá a míjená místa měst od urbanistky, teoretičky a básnířky Anny Beaty Háblové se věnuje opomíjeným a zanedbávaným místům ve městě, ale také netradičním sociálním infrastrukturám, která ani do městské tkáně běžně neřadíme. Podle recenzentky Karolíny Vojáčkové nabízí Kniha Nemísta měst z různých úhlů zkoumá téma všech opomíjených, pomíjivých a míjených prostorů měst. Některá vznikají nekoncepční výstavbou, jiná jen tím, že chybí důvod k zastavení. Některá nás dr...

INFORMACE

AUTOR
Anna Beata Háblová
DIMENZE
9,66 MB
NÁZEV SOUBORU
Nemísta měst.pdf

POPIS

Kniha Nemísta měst zkoumá z různých úhlů téma všech opomíjených, pomíjivých a míjených prostorů měst. Některá nemísta vznikají nekoncepční výstavbou, jiná jen tím, že chybí důvod, aby se v nich člověk zastavil. Některá nás dráždí a odrazují, v jiných nacházíme únik před předvídatelností veřejného prostoru. V esejistických kapitolách se autorka opírá o klíčové zdroje z oboru architektury, urbanismu či exaktních urban studies, ale i filozofie, sociologie, ekonomie či geografie. Povídková „zastavení“, uvozující esejistické kapitoly, umožnují nahlédnout na problematiku v rozšířené perspektivě. Rob se zabydlí v nevyužívaném prostoru železničního křížení na periferii Londýna. Chang opustí tradiční rolničení a začne třídit plasty, s jejichž špínou a zápachem žije v důvěrné blízkosti. Pro Ramiho je uprchlický tábor vězením s unavenou nadějí na útěk. Ale je zde i řada dalších, pro které je potřeba vztahu s místem zásadní. Skrze místo, jeho historii a charakter totiž objevujeme to, čemu se říká domov, „naše místo“ ve světe. Jsou nemísta součástí přirozeného vývoje měst a v éře toků a sítí nutností, nebo naopak důsledkem našeho selhání a bezradnosti?

Chcete si přečíst knihu?Nemísta měst ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anna Beata Háblová. Číst Nemísta měst Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY