Advokáti proti totalitě

Advokáti proti totalitě - Ondřej Šebesta, | Dcparkrx.org

...dvokáti proti totalitě Projekt ČAK Advokáti proti totalitě - výstava , kniha a konference s mezinárodní účastí - o advokátech, kteří se neváhali postavit ve jménu svých klientů a svého přesvědčení totalitě, není třeba blíže představovat ... Advokáti proti totalitě připomněli minulost a va | epravo.cz ... . Projekt Advokáti proti totalitě má poukázat na činnost advokátů, kteří se odmítali podřizovat požadavkům tehdejšího komunistického režimu. S vědomím, že jejich činnost může mít negativní dopady nejen na ně samotné, ale také na jejich rodiny, se nebáli bojovat za spravedlnost. Kniha. Advokáti proti totalitě: životní příběhy advokátů, pro něž právo na spravedlivý proces stálo ... Advokáti proti totalitě - Wikipedie ... . S vědomím, že jejich činnost může mít negativní dopady nejen na ně samotné, ale také na jejich rodiny, se nebáli bojovat za spravedlnost. Kniha. Advokáti proti totalitě: životní příběhy advokátů, pro něž právo na spravedlivý proces stálo vždy na prvním místě. Autoři: Petr Toman, Ondřej Šebesta a kolektiv Advokáti proti totalitě je projekt České advokátní komory, věnovaný pohnutým osudům advokátů, kteří se v nedávné historii Československa postavili totalitním režimům. Byl zahájen 5. listopadu 2019, kdy na Vrchním soudě v Praze proběhla odborná konference spojená se křtem knihy. VÝSTAVA PUTUJE DO BRNA. Od 4. dubna 2020 bude výstava Advokáti proti totalitě př...

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Šebesta,
DIMENZE
8,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Advokáti proti totalitě.pdf

POPIS

Kniha představuje životní osudy jedné advokátky, osmi advokátů a jednoho advokátního koncipienta. Každému z nich postavilo 20. století do cesty nejednu životní křižovatku, nejednu osudovou volbu: zda se dál přizpůsobit režimu a jako mnozí jiní podlehnout strachu o sebe a své blízké, nebo se odvážným bojem za právo a spravedlnost totalitě vzepřít. Každý z těch deseti našel svoji cestu, od níž je neodradilo ani tušení trýznivých obětí. Někteří strávili desítky let v komunistických kriminálech, jiní museli navždy opustit advokacii, jeden z nich byl po zinscenovaném politickém procesu popraven. Všichni ohrozili své rodiny i své blízké. Nikdo z nás by s nimi neměnil. O to víc je třeba vážit si jejich statečných činů i rozhodnutí. Kniha je součástí stejnojmenného projektu Advokáti proti totalitě, kterým Česká advokátní komora v roce 30. výročí listopadové revoluce 1989 připomíná principy, na nichž je advokacie postavena: nezávislost, mlčenlivost a samospráva. Osudy osobností, na které je advokacie právem hrdá, nesmí být nikdy zapomenuty. Jako zdvižený ukazováček připomínají, že boj proti totalitě nekončí ani v době veskrze demokratické.V knize se dočtete o Kamillu Reslerovi, Jiřím Křížkovi, Jaroslavu Borkovcovi,Rastislavu Váhalovi, Františku Hejném, Dagmar Burešové, Otakaru Motejlovi, Jánu Čarnogurském, Jiřím Machourkovi a Milanu Hulíkovi.

Chcete si přečíst knihu?Advokáti proti totalitě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Šebesta,. Číst Advokáti proti totalitě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY