Ruská kocovina: Putinův svět a přízraky minulosti

Ruská kocovina: Putinův svět a přízraky minulosti - Shaun Walker | Dcparkrx.org

...le mizí také pravda o čečenské válce, o olympiádě v Soči nebo o Krymu ... Ruská kocovina | eKnihy, elektronické knihy, vaše eKNIHOVNA.cz ... . Čím víc se Rusko upíná k minulosti, tím víc si zavírá cestu k solidní vizi budoucnosti a reálnému ... Ruská kocovina - Shaun Walker - e-kniha . eBook: Rozpad sovětského světa vedl v Rusku k dlouhé a bezvýchodné kocovině, na niž Putinův režim aplikoval jednoduchý lék: Národní hrdost. Téma vítězství ve Velké vlastenecké válce však přináší mnohá nebezpečí spojená s temnými proudy dějin. Ruská kocovina: Putinův svět a přízraky minulosti / Shaun Walker. Stru ... Kniha: Ruská kocovina (Shaun Walker) | Martinus ... . Ruská kocovina: Putinův svět a přízraky minulosti / Shaun Walker. Stručná anotace: Kapitoly věnované nedávné ruské minulosti i současnosti. Snahy současného vládce Kremlu o nalezení nového poslání Ruska.Práce popisuje frustraci Rusů z rozpadu Sovětského svazu a úpadku vlivu Ruska ve světě. Text přibližuje snahy ... Shaun Walker: Ruská kocovina. Putinův svět a přízraky minulosti. Přeložila Johana Ringelová, odborná revize překladu David Svoboda. Paseka, Praha 2019, 336 stran, doporučená cena 389 korun....

INFORMACE

AUTOR
Shaun Walker
DIMENZE
12,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Ruská kocovina: Putinův svět a přízraky minulosti.pdf

POPIS

Rozpad sovětského světa vedl v Rusku k dlouhé a bezvýchodné kocovině, na niž Putinův režim aplikoval jednoduchý lék: Národní hrdost. Téma vítězství ve Velké vlastenecké válce však přináší mnohá nebezpečí spojená s temnými proudy dějin. Cílené manipulaci podléhá historie vzdálenější i nedávná. Do pozitivního obrazu Ruska se nehodí vzpomínky na Stalinovy oběti, Gulag či deportace, ale mizí také pravda o čečenské válce, o olympiádě v Soči nebo o Krymu. Čím víc se Rusko upíná k minulosti, tím víc si zavírá cestu k solidní vizi budoucnosti a reálnému řešení problémů. Reportér Shaun Walker se nezaměřuje jen na Putinovu politiku. Navštívil různé kouty rozlehlé ruské říše a přinesl zprávu o ztracené generaci: Svůj stát ztratily miliony Rusů, kterým se politici dokola snaží navrátit smysl života a pocit sebeurčení, třeba i metodami naprosto cynickými.

Chcete si přečíst knihu?Ruská kocovina: Putinův svět a přízraky minulosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Shaun Walker. Číst Ruská kocovina: Putinův svět a přízraky minulosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY