Palimpsesty, heterotopie a krajiny: Historie v anglickém románu posledních desetiletí

Palimpsesty, heterotopie a krajiny: Historie v anglickém románu posledních desetiletí - Ladislav Nagy | Dcparkrx.org

...ch britské literatuře 20. století a počátku 21 ... Nagy Ladislav - Knihkupectví Ládví ... . století vyšlo v českém prostředí jen velmi málo. Get this from a library! Palimpsesty, heterotopie & krajiny : Historie v anglickém románu posledních desetiletí. [Ladislav Nagy] -- The study discusses the phenomenon of history in contemporary British fiction. Based on the turnover as a determining moment of history, literature of the second half of the twentieth century and ... Palimpsesty, heterotopie a krajiny Historie v a ... Nagy Ladislav - Knihkupectví Ládví ... ... Palimpsesty, heterotopie a krajiny Historie v anglickém románu posledních desetiletí Ladislav Nagy. Moje hodnocení ... Autor se záměrně vyhýbá výrazně žánrové literatuře historického románu a ukazuje práci s tématem historie u románů považovaných za intelektuálně náročnou prózu. Zároveň si autor všímá ... Kniha: Palimpsesty, heterotopie a krajiny -- Historie v anglickém románu posledních desetiletí - Ladislav Nagy Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Palimpsesty, heterotopie a krajiny Historie v anglickém románu posledních desetiletí Nagy Ladislav. Studie se zabývá fenoménem historie v současné britské próze. Vychází z obratu k historii jakožto určujícího momentu literatury druhé poloviny dvacátého století a z rehabilitace historizující prózy, k níž došlo v ... E-kniha: Palimpsesty, heterotopie a krajiny - Ladislav Nagy. Fungujeme! ... Studie se zabývá fenoménem historie v současné britské próze. ... (historie v anglickém románu posledních desetiletí) Předmětná hesla Anglický román - 20.-21. ...

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Nagy
DIMENZE
4,48 MB
NÁZEV SOUBORU
Palimpsesty, heterotopie a krajiny: Historie v anglickém románu posledních desetiletí.pdf

POPIS

Studie se zabývá fenoménem historie v současné britské próze. Vychází z obratu k historii jakožto určujícího momentu literatury druhé poloviny dvacátého století a z rehabilitace historizující prózy, k níž došlo v několika uplynulých desetiletích. Autor se záměrně vyhýbá výrazně žánrové literatuře historického románu a ukazuje práci s tématem historie u románů považovaných za intelektuálně náročnou prózu. Zároveň si autor všímá souvislostí s tématy a otázkami diskutovanými v teoretické literatuře a jejich odrazu v próze.

Chcete si přečíst knihu?Palimpsesty, heterotopie a krajiny: Historie v anglickém románu posledních desetiletí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Nagy. Číst Palimpsesty, heterotopie a krajiny: Historie v anglickém románu posledních desetiletí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY