Interpretační sémantika: Úvod do textové teorie Françoise Rastiera

Interpretační sémantika: Úvod do textové teorie Françoise Rastiera - Tomáš Koblížek | Dcparkrx.org

...etační sémantika je teorií textu čerpající ze strukturalistické a hermeneutické tradice ... FFUK - E-SHOP - Mnemosyne ... . Interpretační sémantika : úvod do textové teorie Françoise Rastiera / Tomáš Koblížek. -- Vydání první. -- Praha : Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, 2015. -- 202 stran. -- (Mnemosyne ; 13. svazek) Úvod do teorie žurnalistiky Vladimír Hudec . Kup teď 125 Kč s dopravou ... Interpretační sémantika Úvod do textové teorie Rastiera . Kup teď 149 Kč s dopravou 182 Kč . local_offer . Čulík, Noga: Úvod do štatistickej fyzi ... Interpretační sémantika -- Úvod do textové teorie ... ... . Kup teď 149 Kč s dopravou 182 Kč . local_offer . Čulík, Noga: Úvod do štatistickej fyziky a termodynamiky . Aukce 250 Kč s dopravou 320 Kč . local_offer . Úvod do soudní a kriminální ... 41 6/18 dobrá brož, Speleologická společnost, 900 výtisků Při koupi více knih platíte jen jedno poštovné, podívejte se na moje ostatní aukce Vydražené knihy si můžete vyzvednout po předchozí domluvě v Antikvariátu BS ve vestibulu stanice metra Opatov Po-Pá 11,00 - 18,30 Kupte knihu Interpretační sémantika - Úvod do textové teorie Françoise Rastiera - Tomáš Koblížek s 21% slevou v e-shopu za 178 Kč v knihkupectví Booktook.cz Il s'intéresse particulièrement à l'interprétation du sens et à sa dimension cognitive.Il a mené ses premières recherches dans le cadre de la sémantique différentielle, au sein de laquelle il a créé la sémantique interprétative.La sémantique interprétative - théorie unifiée, du mot au texte - est une synthèse « de seconde génération » de la sémantique structurale ......

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Koblížek
DIMENZE
12,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Interpretační sémantika: Úvod do textové teorie Françoise Rastiera.pdf

POPIS

Interpretační sémantika je teorií textu čerpající ze strukturalistické a hermeneutické tradice. Na jedné straně se v ní předpokládá, že význam každé výpovědi závisí na jazykovém systému, který mluvčí svou promluvou realizuje. Na druhé straně je v ní zohledněn fakt, že význam výpovědi je určován jedinečným kontextem, do nějž je zasazena, a konkrétní formou jejího uspořádání. V tomto ohledu je přístup interpretační sémantiky vhodný pro analýzu a výklad literárních textů. Právě význam literárního díla nezřídka krystalizuje v napětí mezi obecnými pravidly jazyka a jejich zvláštním, situačně zakotveným uplatněním. Francois Rastier (*1945) je francouzský lingvista a hlavní představitel interpretačního přístupu v sémantice. Principy své teorie shrnuje ve dvou knihách: Interpretační sémantika (1987) a Smysl a textualita (1989).

Chcete si přečíst knihu?Interpretační sémantika: Úvod do textové teorie Françoise Rastiera ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Koblížek. Číst Interpretační sémantika: Úvod do textové teorie Françoise Rastiera Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY