Kvantová mechanika I.

Kvantová mechanika I. - Jan Klíma, | Dcparkrx.org

...olinum Press ... Kvantová fyzika je soustavou fyzikálních teorií, která souběžně s teorií relativity ve 20 ... Kvantova mechanika I - NTMF066 ... . století předefinovala do té doby platné základy klasické fyziky.Zatímco teorie relativity vysvětluje především kosmologické otázky týkajících se velkých celků, kvantová fyzika se primárně týká nejmenších, tzv. elementárních částic. Bližší přiblížení kvantové mechaniky pro kompletnější pohled tématu kvantové fyziky.. Další zajímavá videa a informace na http://www.hlubinna ... Jiří Grygar Prednáška: Žeň objevů 2018 | ... PDF KVANTOVÁ MECHANIKA I. - KOSMAS.cz ... .. Další zajímavá videa a informace na http://www.hlubinna ... Jiří Grygar Prednáška: Žeň objevů 2018 | Astronomická žatva 2018 | Vesmír | Astronómia diskusia - Duration: 2:42:11. FMFI UK 55,216 views Za hranicí kosmu Quantová mechanika CZ vladolfo. Loading... Unsubscribe from vladolfo? ... Kvantová fyzika a ezoterika - Duration: 9:49. Maxwellovi démoni 22,753 views. Vznik a základy kvantové mechaniky. Kvantová mechanika je část kvantové fyziky, která se zabývá mechanickým pohybem částic v mikrosvětě pod vlivem působících sil.Na rozdíl od klasické Newtonovy mechaniky bere v úvahu vlnový a pravděpodobnostní charakter pohybu částic. Proto její rovnice a zákony vypadají úplně jinak než zákony klasické fyziky. Kvantova fyzika Milan SamaMax. Loading... Unsubscribe from Milan SamaMax? ... Kvantová Terapie 52,636 views. 8:59. Petr Kulhánek - Fyzikální objevy a omyly nového milénia ... KVANTOVÁ MECHANIKA I. JAN KLÍMA - BEDŘICH VELICKÝ KAROLINUM První díl moderní dvoudílné učebnice kvantové teorie předsta-vuje ucelený a samostatný úvod do nerelativistické kvantové teorie, který čtenáře dovede od formální stavby teorie k arche-typálním úlohám, teorii symetrie kvantových systémů a pohy- Kvantová fyzika zkoumá jevy v nitru hmoty. Je to fyzika mikrosvěta - tedy světa částic, atomů a procesů, které jsou z sice pohledu makroskopického světa subtilní, ale přitom ...

INFORMACE

AUTOR
Jan Klíma,
DIMENZE
3,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Kvantová mechanika I..pdf

POPIS

První díl moderní dvoudílné učebnice kvantové teorie představuje ucelený a samostatný úvod do nerelativistické kvantové teorie, který čtenáře dovede od formální stavby teorie k archetypálním úlohám, teorii symetrie kvantových systémů a pohybu spinu ve vnějších polích. Připojen je úvod do relativistické teorie elektronu v pojetí určeném pro studium atomárních systémů. Text uzavírají doplňky o matematickém aparátu kvantové mechaniky psané na hraně mezi „fyzikální“ a matematickou přesností. Vykládanou teorii ilustruje kvantověmechanický popis řady problémů s ukázkou odpovídajících experimentů. Kniha je určena studentům magisterského i doktorandského studia, kteří pracují – ať již teoreticky, nebo experimentálně – v oblasti atomových systémů a fyziky pevných látek. Autoři při psaní těžili z mnohaletých zkušeností s přednášením kvantové teorie na Univerzitě Karlově v Praze, Masarykově univerzitě v Brně, na Akademii věd a také v zahraničí. Druhý díl učebnice je věnovaný především mnohočásticové teorii atomárních soustav.

Chcete si přečíst knihu?Kvantová mechanika I. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Klíma,. Číst Kvantová mechanika I. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY