Filosofie přírodních věd

Filosofie přírodních věd - Carl G. Hempel | Dcparkrx.org

...Filosofie přírodních věd Hempel, Carl G ... Katedra filosofie a dějin přírodních věd ... . skladem. Naše cena: 275 Kč Athanasius Kircher, Philipp Jakob Sachs von Löwenheim a přírodní filosofie v českých zemích 17. Století Filosofie přírodních věd Autor: Hempel, Carl G. Nakladatel: Pavel Mervart EAN: 9788074651656 ISBN: 978-80-7465-165-6 Originál: Philosophy of Natural Science Překlad: Hromek, Petr Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, česky Rozměry: 14,5 × 21,2 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Katedra filosofie a dějin př ... Filosofie přírodních věd - Carl G. Hempel | Knihy.ABZ.cz ... . vydání) Katedra filosofie a dějin přírodních věd, Praha. 145 likes. College & University Kniha je prvním českým překladem dnes již klasického úvodu do filozofie vědy od jednoho z nejvýznamnějších filozofů vědy 20. století Carla G. Hempela. Katedra filosofie a dějin přírodních věd, Praha. 114 likes. College & University Filosofie přírodních věd - Carl G. Hempel. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Eliška Fulínová. Eliška Fulínová působí na Katedře filosofie a dějin přírodních věd PřF UK, zároveň v Centru teoretických studií na AV ČR, Jejím oborem je antická filosofie a fenomenologie, zajímá ji role smyslového vnímání v utváření různých obrazů světa a historické i kulturní proměny smyslovosti. revize: c6b6003, datum instalace: 4. 5. 2020 18:42:30. Zobrazovat vždy rozbalené. Zobrazovat vždy schované Práce Katedry filosofie a dějin přírodních věd Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze Svazek 6 ... Jen od jisté doby se nesluší říkat Bůh, a tak povídáme o přírodních zákonech, které jsou v zásvětí jen tak, nikdo je nestanovil. Uvědom- Kupte knihu Filosofie přírodních věd (Carl G. Hempel) s 22 % slevou za 202 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. OBJEKTIVITA PŘÍRODNÍCH VĚD POHLEDEM EXPERIMENTÁLNÍ FILOSOFIE Objectivity in the Natural Sciences from the X-Phi Point of View Article (PDF Available) · April 2020 with 1 Reads How we ... Vlastnil velmi rozsáhlou knihovnu - zdroj populární řecké filozofie rozsáhlá sbírka i přírodních věd. Na konci života - souzen za bezbožnost ( vyhoštění( umírá ve vyhnanství. A.díla - významné obsahem i rozsahem : 40 - 1000 spisů x dochováno kolem 40 -ti spisů Svá díla sepisoval...

INFORMACE

AUTOR
Carl G. Hempel
DIMENZE
4,92 MB
NÁZEV SOUBORU
Filosofie přírodních věd.pdf

POPIS

Kniha je prvním českým překladem dnes již klasického úvodu do filozofie vědy od jednoho z nejvýznamnějších filozofů vědy 20. století Carla G. Hempela. Kniha tak představuje nezbytnou četbu nejenom pro studenty filozofie a badatele zabývající se filozofií vědy, ale rovněž pro studenty a badatele v rámci různých přírodovědných oborů, kterým může poskytnout potřebný filozofický nadhled nad vědeckým výzkumem, jemuž se věnují. Kvality Hempelova textu prozrazuje jeho překlad do více než deseti jazyků (mimo jiné i do japonštiny a čínštiny) a jeho stále nové reprinty. Sofistikované a abstraktní metodologické a filozofické principy Hempel ilustruje pomocí názorných příkladů: hypoteticko-deduktivní metodu vytváření a ověřování vědeckých hypotéz prezentuje na příkladu z dějin lékařství, jmenovitě na Semmelweisově výzkumu tzv. horečky omladnic, deduktivně-nomologický model vědeckého vysvětlení přibližuje pomocí tzv. Puy-de-Dômského experimentu, a analogicky poukazuje na řadu dalších významných epizod z historie vědy. V rámci nevelkého prostoru se autorovi podařilo představit řadu důležitých témat současné filozofie vědy, například formulování a testování vědeckých hypotéz a teorií, roli zákonů ve vědeckých teoriích, problematiku definování vědeckých pojmů, otázku smyslu redukcionismu ve vědě apod. Přestože je kniha je psána z pozice logického empirismu, tj. zdánlivě již překonaného filozofického směru, stále nové ohlasy, které Hempelovo filozofické dílo vyvolává, dokládají nadčasovost tohoto textu a ukazují Hempelův text jako velmi důsledné a propracované promýšlení těch nejzásadnějších filozofických otázek vědy.

Chcete si přečíst knihu?Filosofie přírodních věd ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Carl G. Hempel. Číst Filosofie přírodních věd Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY