Cesta na výsluní: Zahraniční politika Sovětského svazu 1917-1945

Cesta na výsluní: Zahraniční politika Sovětského svazu 1917-1945 - Bohuslav Litera | Dcparkrx.org

...zu v letech 1917-1945, včetně jejích náhlých, avšak zásadních obratů ... Cesta na výsluní Dokořán s. r. o. - oblibeneknihy.cz ... . Sovětská politika byla vždy řízena tak, aby Moskvě zajišťovala prostor pro dosažení jejích bezpečnostních, teritoriálních a ekonomických zájmů. Kniha Cesta na výsluní analyzuje hlavní směřování zahraniční politiky Sovětského svazu v letech 1917-1945, včetně jejích náhlých, avšak zásadních obratů. Sovětská politika byla vždy řízena tak, aby Moskvě zajišťovala pros ... Kniha: Cesta na výsluní - Bohuslav Litera | Knihy.ABZ.cz ... . Sovětská politika byla vždy řízena tak, aby Moskvě zajišťovala prostor pro dosažení jejích bezpečnostních, teritoriálních a ekonomických zájmů. LITERA,Bohuslav(2015): Cesta na výsluní. Zahraniční politika Sovět-ského svazu 1917-1945.Praha:Dokořán. Nedávno publikovaná kniha Cesta na výsluní známého odborníka na ruskou a sovětskou moderní historii Bohuslava Litery představuje formování a mezníky zahraniční politiky Sovětského svazu od jeho vzniku do skončení ... Z občanské války v letech 1917 až 1920 vyšlo sovětské Rusko sice jako vítěz, avšak téměř dokonale diplomaticky izolované. Už o dvě desetiletí později, během druhé světové války, však Stalin jednal jako rovný s rovnými s nejmocnějšími státníky světa, s Rooseveltem či Churchillem. Kniha Cesta na výsluní analyzuje hlavní směřování zahraniční politiky Sovětského svazu v letech 1917-1945, včetně jejích náhlých, avšak zásadních obratů. Sovětská politika byla vždy řízena tak, aby Moskvě zajišťovala prostor pro dosažení jejích bezpečnostních, teritoriáln...

INFORMACE

AUTOR
Bohuslav Litera
DIMENZE
4,54 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta na výsluní: Zahraniční politika Sovětského svazu 1917-1945.pdf

POPIS

Z občanské války v letech 1917 až 1920 vyšlo sovětské Rusko sice jako vítěz, avšak téměř dokonale diplomaticky izolované. Už o dvě desetiletí později, během druhé světové války, však Stalin jednal jako rovný s rovnými s nejmocnějšími státníky světa, s Rooseveltem či Churchillem. Jak k takovému mocenskému vzestupu došlo? Kniha Cesta na výsluní analyzuje hlavní směřování zahraniční politiky Sovětského svazu v letech 1917–1945, včetně jejích náhlých, avšak zásadních obratů. Sovětská politika byla vždy řízena tak, aby Moskvě zajišťovala prostor pro dosažení jejích bezpečnostních, teritoriálních a ekonomických zájmů. Zvýšená pozornost je zde věnována československo-sovětským a polsko-sovětským vztahům, protože polská otázka se stala jedním ze zdrojů poválečné studené války.

Chcete si přečíst knihu?Cesta na výsluní: Zahraniční politika Sovětského svazu 1917-1945 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohuslav Litera. Číst Cesta na výsluní: Zahraniční politika Sovětského svazu 1917-1945 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY