Sem cejtila les

Sem cejtila les - Kateřina Kováčová | Dcparkrx.org

...ouhodobě spolupracuje," uvedl vedoucí literární ... PERPLEX / vydali jsme ... ... Birthday & Novelty Cake #1. Birthday & Novelty Cake #2. Birthday & Novelty Cake #3 Kateřina Kováčová. 5 likes. Mgr. Kateřina Kováčová Ph.D. (* 16. července 1982, Příbram) je česká básnířka a vysokoškolská pedagožka. In her next book, I Sensed a Forest (Sem cejtila les), the subjectivity is artfully dissolved into a game with language; together the poetry collections form a coherent mythical space. Irena Šťastná has written three collections in ... Kateřina Kováčová - Wikipedia ... . Irena Šťastná has written three collections in which the lyrical earthiness of rural chronotopes mingles with the raw narrative of the lyric subject. Sem cejtila les . Šestačtyřicet textů tvořících volnou básnickou skladbu. Studené, nehostinné a jen zdánlivě pohádkové prostředí, v němž se báseň někdy pro jistotu vyslovuje jako ochranná formule či zaklínadlo. Hledání a cesty. A na nich Bůh, který vůbec nad ničím nedohlíží a ničemu nedává spolehlivý řád ... Soubor veršů žijícího klasika české poezie Karla Šiktance, představitele nejstarší básnické generace, obsahuje autorovy texty z let 2014-2016.;skutečností a pokouší se ji vyjádřit svým vyhraněným, vytříbeným slovem a jazykem. Nathanu Bedlamovi se podařilo osvobodit většinu lidských čarodějů, ale boj proti dračím pánům se nevyvíjí dobře. Na každém rohu číhá zrada a Nathan ví, že jedinou nadějí rebelů je zmocnit se Penacles, města vědění. To však bude znamenat, že musí přinutit Gryfa, aby si uvědomil moc, která se v něm skrývá, moc, která však zároveň může vzbouřencům ... V roce 2007 publikovala prózu Soumračno, před čtyřmi lety vydala básnickou sbírku Sem cejtila les. Kromě toho je autorkou i knihy pro skautské světlušky O Lucince a kouzelné lucerně. Román Největší tma je prozatím jejím nejrozsáhlejším literárním počinem, v němž zúročila jak svou dosavadní literární zkušenost ... 11. ročník psychedelického Bio festivalu je tu, tentokrát asi v nejbiologičtějším pojetí. Ve stejný čas, na stejném místě a v obdobném obsazení, jehož soubuní se každým rokem rozrůstá o čerstvé výhonky spontánním nabalováním i přirozeně sprostou reprodukcí....

INFORMACE

AUTOR
Kateřina Kováčová
DIMENZE
3,6 MB
NÁZEV SOUBORU
Sem cejtila les.pdf

POPIS

Šestačtyřicet textů tvořících volnou básnickou skladbu. Studené, nehostinné a jen zdánlivě pohádkové prostředí, v němž se báseň někdy pro jistotu vyslovuje jako ochranná formule či zaklínadlo. Hledání a cesty. A na nich Bůh, který vůbec nad ničím nedohlíží a ničemu nedává spolehlivý řád a smysl. — I přes tuto v zásadě mytickou polohu jsou texty druhé básnické knihy Kateřiny Kováčové silně osobní, jejich typickou komunikační polohou je dialog, snaha o dorozumění. Postavy a subjekty sbírky jsou přes svou vnější „nadpřirozenost“ bytostmi zcela lidskými: hledajícími, pochybujícími, zmítanými nejistotou. V tomto ohledu se knížka nijak neskrývá v pohodlném mytologickém bezčasí a zůstává textem ryze současným a aktuálním. Kateřina Kováčová (nar. 1982) debutovala knihou básnicko-prozaických textů Hnízda (2005), za niž získala Cenu Jiřího Ortena. Dále vydala román Soumračno (2007); věnuje se rovněž tvorbě pro děti (O Lucince a kouzelné lucerně, 2011).

Chcete si přečíst knihu?Sem cejtila les ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kateřina Kováčová. Číst Sem cejtila les Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY