Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století

Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století - sv. Augustin | Dcparkrx.org

...át. Vedle Bratra Řehoře bývá označován za druhého zakladatele Jednoty ... - iLiteratura.cz ... . Zasloužil se o reformu jejího věroučného systému a liturgického života a zajistil ji tím místo mezi respektovanými reformačními konfesními útvary. Jedinečná duchovní autobiografie velkého myslitele a potulného dervíše. ... posvátná geometrie rozvinuta v obrovském rozsahu a s hlubokou vnitřní logikou.Kniha tedy není jen materiálem pro badatele v oblasti ... Překladatelův ... Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21 ... ... .Kniha tedy není jen materiálem pro badatele v oblasti ... Překladatelův zevrubný úvod nabízí vhled do historicko-kulturního kontextu Egypta 20. století se všemi jeho tzv ... Read online Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století Buy Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století Download Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století ebook, pdf, djvu, epub, mobi, fb2, zip, rar, torrent Download to iPad/iPhone/iOS, B...

INFORMACE

AUTOR
sv. Augustin
DIMENZE
9,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století.pdf

POPIS

„Mezi mysliteli starověku je Augustin jediný, kdo chápe ty nejniternější pocity moderního člověka,“ prohlásil španělský filosof Ortega y Gasset. Duchovní autobiografie svatého Augustina patří vedle Bible a Následování Krista ke stálicím na pomyslném nebi duchovní literatury. Nadčasová popularita knihy spočívá hlavně v tom, že s nevídanou autentičností svědčí nejen o lidské křehkosti, ale i o palčivém hledání a nacházení toho nejpodstatnějšího v životě člověka. Poslední, opakovaně vydávaný český překlad Vyznání pochází z roku 1926 a jazykově už notně zastaral. Karmelitánské nakladatelství přináší nový překlad díla pro čtenáře 21. století, doplněný o odborný úvod, vysvětlivky a rejstříky. Aurelius Augustinus (354–430) patří mezi největší myslitele křesťanského Západu. Narodil se v severoafrickém Thagaste, byl učitelem rétoriky v Kartágu, Římě a Miláně. Jeho duchovní hledání vyvrcholilo v roce 387 obrácením ke Kristu a křtem z rukou milánského biskupa Ambrože. Augustinovo rozsáhlé dílo ovlivňuje křesťanskou teologii, duchovní život i kulturu až do současnosti.

Chcete si přečíst knihu?Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor sv. Augustin. Číst Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY