Ikonologie

Ikonologie - Cesare Ripa | Dcparkrx.org

...um einer Darstellung, und: warum gerade hier, in diesem Zusammenhang?' (p ... Ikonologie Der Christlichen Kunst Band 1 Alte Kirche ... ... . 13) It takes the individual motifs associated with, in this case, the narratives of Gen. 1-11 and considers in each case the whole range of interpretative possibilities, so that an ikonologie.com is hosted in Berlin, Berlin, Germany. ikonologie.com was created on 2012-12-31. Website IP is 81.169.145.164 Ikonographie und Ikonologie [Kopp-Schmidt, Gabriele] on Amazon.com. *FREE* shipping on qualifying offers. Ikonographie und Ikonologie V ... Ikonologie - German spelling dictionary | PONS ... .com. *FREE* shipping on qualifying offers. Ikonographie und Ikonologie View Academics in Philosophische Ikonologie on Academia.edu. AbeBooks.com: Die Sprache der Materialien: Anleitung zu einer Ikonologie der Werkstoffe (Kunstwissenschaftliche Studien) (German Edition) (9783422061309) by Raff, Thomas and a great selection of similar New, Used and Collectible Books available now at great prices. Academia.edu is a platform for academics to share research papers. The controversy over the depiction of the Prophet Muhammad in cartoons that swept the globe at the beginning of 2006 was arguably the second major event after the September 11, 2001, terrorist attacks that brought "Muslims" as a group of political actors to the forefront of international politics. Erwin Panofsky - cunoscut și ca Irwin Panofsky - (n.30 martie 1892, Hannover - d. 14 martie 1968), a fost un important eseist și istoric de artă german, creditat adesea ca fondator al iconografiei și iconologiei academice. A trăit în Statele Unite ale Americii începând cu 1933 The Church of Saint Mary of Eunate is a 12th-century Romanesque church located about 2 km south-east of Muruzábal, Navarre, Spain, on the Way of Saint James.Its origins are disputed due to lack of documentation. Its octagonal plan and the fact that it is not located in a present-day village or town but in the countryside contribute to its enigmatic nature. Article ADVENTUS. ZUR HISTORISCHEN IKONOLOGIE DES FESTZUGS was published on Dec 1982 in the journal Historische Zeitschrift (Volume 235, Issue JG). ikonologie - (z řec. eikon = obraz; logos = řeč) - 1. normativní nauka o personifikování abstraktních pojmů ve vizuální kultuře, která po antických a středověkých předstupních doznala největšího rozvoje v 16. a 17. st. a jejíž dějiny se uzavřely v 19. st. (M. Gerlach); 2. analytická metoda obsahového výkladu výtvarných děl, k jejímuž vzniku dal ... Buy Ikonologie des Zwischenraums: Der Schleier als Medium und Metapher by Endres, Johannes, Wittmann, Barbara, Wolf, Gerhard (ISBN: 9783770540563) from Amazon's Book Store. Everyday low prices and free delivery on eligible orders....

INFORMACE

AUTOR
Cesare Ripa
DIMENZE
3,38 MB
NÁZEV SOUBORU
Ikonologie.pdf

POPIS

Slavný francouzský historik umění Émile Mâle před několika desítkami let prohlásil, že s Ripovou Ikonologií v ruce lze vysvětlit drtivou většinu alegorií, jež zdobí paláce a kostely v Římě. Z Ripova vpravdě encyklopedického díla však v barokní době čerpali umělci po celé Evropě a s tím, jak se barokní tvorba šířila ze své kolébky, Říma, upevňovala se ikonologická tradice, pro niž Ikonologie znamenala zároveň slabikář i interpretační klíč.Inspiraci Ripovými alegoriemi najdeme v díle Matyáše B. Brauna (sochy Ctností a Neřestí v Kuksu či v duchcovském hospitálu) i dalších barokních umělců působících v Čechách a na Moravě (např. sochařské personifikace Dvanácti měsíců v zámecké zahradě v Lysé nad Labem Václava F. Adámka; alegorie Ctností a Vlastností Jakoba Trebelliho v Buchlovicích či Carpofora Tencally v Náměšti nad Oslavou; rytiny věnované životům poustevníků Raffaela Sadelera; sochy Múz v zahradě kroměřížského zámku atd.). Cesare Ripa, původem z Perugie, žil přibližně v letech 1560–1622 a většinu života strávil v Sieně ve službách kardinála Salviatiho. Své rozsáhlé dílo vydal poprvé a bez ilustrací roku 1593 v Římě. Další vydání z roku 1603 už obsahovalo dřevořezy údajně provedené podle předloh malíře známého pod jménem Cavalier d’Arpino. Tyto ilustrace jsou zařazeny i do českého vydání, jež vychází z italského výboru z roku 1992. Čtenářům z řad odborníků i široké veřejnosti se tak v jednom svazku nabízí poučný i poutavý přehled alegorizovaných ctností a neřestí, vášní a duševních hnutí, stejně jako např. světadílů, řek, měsíců, ročních dob a světových stran. Ripova Ikonologie může mimo jiné skutečně posloužit jako praktická pomůcka při putování za barokním uměním v duchu zmíněného Mâlova výroku. Výbor z mnohasvazkového encyklopedického díla italského humanisty Cesara Ripy, doprovází přes 300 dřevorytů podle předloh malíře známého pod jménem Cavalier d’Arpino. Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

Chcete si přečíst knihu?Ikonologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Cesare Ripa. Číst Ikonologie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY