U Hitlerova stolu

U Hitlerova stolu - Rosella Postorini | Dcparkrx.org

...ova stolu Autor: Rosella postorino - Teprve ve svých devadesáti letech přiznala poslední z Hitlerových ochutnávaček, Margot Woelková, co během války dělala ... U Hitlerova stolu | O2 Knihovna ... . U Hitlerova stolu. Rosella Postorino. Teprve ve svých devadesáti letech přiznala poslední z Hitlerových ochutnávaček, Margot Woelková, co během války dělala. Všechny informace o produktu Kniha U Hitlerova stolu - Rosella Postorini, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze U Hitlerova stolu - Rosella Postorini. U Hitlerova stolu Teprve ve svých devadesáti letech přiznala poslední z Hitlerových ochutnávaček, Margot Woelková, co během války dělala. Jejím příbě ... U Hitlerova stolu | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . U Hitlerova stolu Teprve ve svých devadesáti letech přiznala poslední z Hitlerových ochutnávaček, Margot Woelková, co během války dělala. Jejím příběhem se Rosella Postorino inspirovala při napsání strhujícího románu, který v Itálii obdržel řadu cen a byl přeložen do mnoha jazyků. U Hitlerova stolu Rosella postorino. 229 Kč ... Dům u jezera Thomas Harding Vaše soutěže - Soutěž o román U Hitlerova stolu - Lidský osud je nevyzpytatelný. Své o tom ví i Margot Woelková, která teprve ve svých devadesáti letech odhalila, co dělala během druhé světové války. Nic není černobílé, ani její úloha v dějinách, ani její vztah s německým nadporučíkem, jak se ostatně dočtete v románu U Hitlerova stolu. Její muž bojuje na frontě a ona sama denně bojuje u stolu s jídlem, připraveným pro Hitlera jako jedna z deseti ochutnávaček. Její snaha o přežití, tajná láska, obavy o muže, osudy některých ochutnávaček, ukazují válečný život zase z jiné strany, než se obvykle uvádí. U Hitlerova stolu Autor: Postorini, Rosella Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020451200 ISBN: 978-80-204-5120- Originál: Le assaggiatrici Překlad: Montorio Doležalová, Jana Popis: 1× kniha, vázaná, 264 stran, česky Rozměry: 15,2 × 2...

INFORMACE

AUTOR
Rosella Postorini
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
U Hitlerova stolu.pdf

POPIS

Teprve ve svých devadesáti letech přiznala poslední z Hitlerových ochutnávaček, Margot Woelková, co během války dělala. Jejím příběhem se Rosella Postorino inspirovala při napsání strhujícího románu, který v Itálii obdržel řadu cen a byl přeložen do mnoha jazyků. Německo, rok 1943. Mladá Rosa odjede po smrti rodičů z rozbombardovaného Berlína na venkov, k rodičům manžela Gregora, který bojuje na ruské frontě. Tam ji spolu s dalšími devíti ženami najmou na práci ochutnávačky pro Adolfa Hitlera. Dvakrát denně musejí dívky hrát smrtící ruletu a ochutnávat pokrmy, které míří na vůdcův stůl. V neustálém strachu ze smrti vznikají mezi ženami pevná, i když ne vždy harmonická pouta. Nejednoznačný je i Rosin vztah k nadporučíku Zieglerovi, který v mladé dívce začne vzbuzovat kromě strachu i touhu. Rosella Postorino odvážně proniká do nejednoznačnosti lidských vztahů a potřeb a klade si otázku, co znamená být a zůstat člověkem. Vypráví neuvěřitelný osud ženy v pasti, bezbranné vůči násilí v okolním světě, a přesto plné mládí, vášně a touhy po přežití.

Chcete si přečíst knihu?U Hitlerova stolu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rosella Postorini. Číst U Hitlerova stolu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY