Plukovník Švec

Plukovník Švec - Rudolf Medek | Dcparkrx.org

... československých legií v Rusku. Podobný osud ... Plukovník švec | The National Theatre - The New Stage ... ... ... Plukovník Švec v Národním je výrazně upravený, ale moderní . 03. 02. 2019. Národního divadlo nastudovalo loni na podzim divadelní hru Rudolfa Medka, Plukovník Švec. Některá představení pro tuto zimu a jaro jsou již vyprodána, ale zbývá ještě několik, na které jsou vstupenky k dostání. K úspěšnému, dnešní době ... Plukovník Švec by Martin Tvrdý, released 31 ... Plukovník Švec - Wikipedie ... .. Plukovník Švec by Martin Tvrdý, released 31 October 2018 1. Prolog 2. Plukovník Švec 3. Zborov 4. Magistrála 5. Lipjagy 6. Gajer 7. Kulomety 8. Na neshledanou 9. Místo mozku bláto 10. Bolero Nová scéna Národního divadla v Praze, 2018 režie Jiří Havelka Plukovník švec Historická událost z roku 1918 se o deset let později stala námětem divadelní hry - a hned z ní byl v Národním divadle hit. Dalšího nastudování se příběh o legiích v Rusku dočkal v roce 1938. Obsah filmu Plukovník Švec . Československé legie v Rusku mají bolševickou vládou zaručený volný průjezd do Vladivostoku. Před Penzou zachytí však československý oddíl zprávu, že Čechoslováci mají být odzbrojeni, rozděleni a vřazeni do Rudé armády. Na tuto zprávu se oddíl opět zmocní odevzdaných zbraní, svěří ... Plukovník Švec v této situaci zašel do krajnosti - vzal si život. Jeho smrt probrala vojáky z letargie a jsou opět schopni činu. Medkovo drama tedy nelíčí jen historii čs. legií v Rusku, ale zároveň se pokouší pronést slovo ve vyšší umělecké rovině, vyslovit se k psychologii skupin a k iracionálnímu působení oběti ... Plukovník Švec - Režie: Jiří HavelkaDramaturgie: Marta LjubkováScéna: Pavla KamanováKostýmy: Andrea KrálováHudba: Martin TvrdýVideo: Josef LepšaPohybová spolupráce: Marek Zelinka Josef Jiří Švec, oddaný sokol a zapálený rusofil, se na počátku první světové války přidal do nově vznikajících československých ... His first roles in this silent era were in Podskalák, Plukovník Švec, and Hříšná krev. These early roles were minor and rather stereotypical - army officers, adventurers, and smooth intriguers. He took his first directorial steps in 1932/33, under Josef Rovenský's supervision, and soon became a prominent filmmaker in Czechoslovakia. Plukovník Švec, aby zachránil vojsko a jeho čest, obětuje svůj život a zastřelí se. Jeho oběť není marná, Čechoslováci se opět vzpruží a probijí se celou Sibiří do Vladivostoku, aby se vrátili do vlasti. Galerie. Pavel Švec se narodil 26. ledna 1924 v Pružině na Slovensku. Rodina se však brzy přestěhovala do Horního Lieskova. Rodiče pracovali jako zemědělští dělníci, na léto a podzim odjížděli pracovat na velkostatky do Čech nebo na Moravu. Jelikož byl Pavel Švec jedináček, jezdil s nimi. Otec později pracoval na stavbách v okolí Horního Lieskova, matka se starala o malé ... Plukovník Švec, který vedl akci u Kazaně. Ten držel vojáky svého pluku v pořádku nejdéle, ale nakonec mu i oni odepřeli poslušnost....

INFORMACE

AUTOR
Rudolf Medek
DIMENZE
12,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Plukovník Švec.pdf

POPIS

Dramatický pohled na historické momenty z působení československých legií v Rusku a osud jednoho z velitelů plukovníka Švece z pera jednoho z účastníků bitvy u Zborova, vojáka a spisovatele R. Medka, je více než dokumentem. Osobitý pohled, s hlubokou znalostí reálií, na události a tragický osud významného legionáře osloví jistě dnešního čtenáře k hlubšímu zamyšlení i nad dnešním stavem společnosti. Za okupace a minulého režimu zakázaná hra vychází jako 149. svazek edice D.

Chcete si přečíst knihu?Plukovník Švec ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rudolf Medek. Číst Plukovník Švec Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY