Freudova neurofyziologie mysli

Freudova neurofyziologie mysli - Michal Polák | Dcparkrx.org

...tabáze knih. Freudova neurofyziologie mysli ... Freudova neurofyziologie mysli - Polák Michal ... ... . Michal Polák; Michal Polák . 5,0 . Sledovať autora . Ekonomika a právo História Medicína Spoločenské vedy Technika a priemysel Manažment a biznis. Všetky knihy autora . Pavel Mervart, 2015. Na sklade. Vydavateľstvo Pavel Mervart, 2015. Když v 19. století vznikala psychologie jako samostatná věda ... Freudova neurofyziologie mysli Autor: Polák, Michal Nakladatel: Pavel Mervart EAN: 9788074651403 ISBN: 978-80-7465-140-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 152 stran, česky Rozměry: 14 × 20,5 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Kniha: Freudova neurofyziologie m ... Kniha: Freudova neurofyziologie mysli - Michal Polák ... ... . vydání) Kniha: Freudova neurofyziologie mysli - Michal Polák Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Freudova neurofyziologie mysli. October 2015; Edition: 2; Publisher: Západočeská univerzita v Plzni, Pavel Mervart; ISBN: 978-80-7465-140-3; Michal Polák; Download full-text Read full-text. Když ...

INFORMACE

AUTOR
Michal Polák
DIMENZE
12,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Freudova neurofyziologie mysli.pdf

POPIS

Když v 19. století vznikala psychologie jako samostatná věda empirické povahy, moderní neurověda dosud neexistovala. Neurovědná témata se však diskutovala přinejmenším na poli psychofyziky, z jejíhož základu vzešel i soubor dopisů adresovaný berlínskému lékaři Wilhelmu Fliessovi v roce 1895. Tyto dopisy psal Sigmund Freud, k jejich publikování se však nikdy neodhodlal. Vyšly až po jeho smrti nejprve v německém vydání pod názvem Entwurf einer Psychologie, později, v anglickém, jako Project for a Scientific Psychology. Z anglického názvu je patrné, že Projekt usiloval o nalezení vědeckých základů psychologie. Freud je spatřoval v materiálním substrátu lidského mozku. Ve snaze hledat biologický základ psychických pochodů ve struktuře a funkci lidského mozku byl ovšem velmi moderním autorem. I když výsledky, kterých v této práci dosáhl, nejsou z dnešního hlediska příliš oslnivé a mají spíše spekulativní charakter, existují současní badatelé (zejména příznivci neuropsychoanalýzy), kteří vidí v Projektu řadu témat, v nichž Freud takříkajíc uhodil hřebíček na hlavičku. Kniha zavede čtenáře do temných zákoutí počátků neurofyziologie lidského mozku a představí Freuda v nepříliš známém světle, jako biologického naturalistu, který odmítá nemateriální základy lidské psýché.

Chcete si přečíst knihu?Freudova neurofyziologie mysli ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Polák. Číst Freudova neurofyziologie mysli Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY