Parresia VIII

Parresia VIII - - | Dcparkrx.org

...aradoxní rysy křesťanské svatosti. M ... Parresia VIII - - Megaknihy.cz ... . Černý připravil z archivních materiálů edici korespondence českého Athosana Sávy Chilandarce s chemikem J. Z. Raušarem, jež doplňuje již známá fakta ze života této zajímavé osobnosti. Cyrilometodějskou tematiku ... Parrésia : Revue pro východní křesťanství je vědecký časopis, který vychází od roku 2007 v rámci edice Pro Oriente. Dědictví křesťanského Východu v ... Archiv starších čísel | Parrésia - Ročenka pro východní ... ... . Dědictví křesťanského Východu v nakladatelství Pavel Mervart ve spolupráci s Ústavem východního křesťanství Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy Praha.. Věnuje se východnímu křesťanství v celé jeho šíři (meziodborově) a je ... Fides quaerit intellectum. Intellectus quaerit fidem. An interview with Russian philologist Prof. Jevgeniy Mikhailovich Vereshchagin (in Czech, Parrésia VIII/2014) La videoclip degli interventi di Papa Francesco su - Chiesa in uscita - Chiesa come ospedale da campo - parresia dello Spirito. El Papa Francisco ofrece la Eucaristía por todas las Institutrices que ayudan a las personas con discapacidad. El Papa nos hace una Homilía sobre la Franqueza, la Fortaleza en griego "Parresía ......

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Parresia VIII.pdf

POPIS

Osmý ročník revue Parrésia otevírá rozsáhlá studie M. Řoutila, v níž na základě textů legend zkoumá paradoxní rysy křesťanské svatosti. M. Černý připravil z archivních materiálů edici korespondence českého Athosana Sávy Chilandarce s chemikem J. Z. Raušarem, jež doplňuje již známá fakta ze života této zajímavé osobnosti. Cyrilometodějskou tematiku uzavírá druhá část překladu studie J. M. Vereščagina s novou koncepcí vzniku hlaholice a rozhovor s jejím autorem. V oddílu Orientalia najdete mimo jiné práce o dvou významných světcích východní i západní církve ? Efrémovi Syrském a Řehoři z Nareku. Podnětný příspěvek k problematice translace vědění na ose Východ-Západ představuje studie M. Martina, věnovaná latinským překladům řeckých děl 12. a 13. století ve vztahu k jižní Itálii, Sicílii a severoitalským městským státům. Fontes představují několik nových překladů, například první český převod arménských obřadů křtu a požehnání obydlí a domu, 234. listu sv. Basila Velikého či fragmenty z díla Chroniké diégésis od Nikéty Chóniata, v nichž autor popisuje pád Konstantinopole do rukou křižáků v roce 1204.

Chcete si přečíst knihu?Parresia VIII ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Parresia VIII Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY