Tibetský broskvový koláč: Pravdivé vylíčení jednoho profantazírovaného života

Tibetský broskvový koláč: Pravdivé vylíčení jednoho profantazírovaného života - Tom Robbins | Dcparkrx.org

...y, John Patrick, 1960- Vydáno: (2014) dospělí MURAKAMI Haruki AA 76916 Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování přeložil Tomáš Jurkovič ... ROBBINS, Tom : Tibetský broskvový koláč ... . - Vydání první. - Praha : Odeon, 2015. Druhý život začne vo chvíli, keď pochopíš, že máš len jeden - Raphaëlle Giordano . Camilla, románová hrdinka a zároveň rozprávačka príbehu, má tridsať osem rokov a pri pohľade z vonku má všetko, čo ku šťastiu potrebuje: dobrú prácu v obchodnej firme, pekný byt, šikovného syna, dobrého manžela. Beneš, Vladimír Života běh s knihou, aneb, Měl jsem tu čest / Vladimír Beneš ; ilustrovala Barbora Farářová ; grafickou úpravu včetně ... Tibetský broskvový koláč: Pravdivé vylíčení jednoho ... ... . Beneš, Vladimír Života běh s knihou, aneb, Měl jsem tu čest / Vladimír Beneš ; ilustrovala Barbora Farářová ; grafickou úpravu včetně typografické osnovy navrhl Jan Viener. -- [Praha] : Bonaventura : Teapot, 2013. Kulturně společenský časopis na internetu Z obsahu Flămând Hamsun Hrabal Velíšek Obsah: Evropa Miroslav Salava ( ) (4) Z antikvariátních banánovek Kraj kalicha (6) Nalezeno v knize (9) Michal ...

INFORMACE

AUTOR
Tom Robbins
DIMENZE
12,95 MB
NÁZEV SOUBORU
Tibetský broskvový koláč: Pravdivé vylíčení jednoho profantazírovaného života.pdf

POPIS

Autor kultovních svazků, jako je Parfém bláznivého tance nebo I na kovbojky občas padne smutek rozhodně nárok tentokrát přijít s knihou vzpomínek. Sám o ní vehementně tvrdí, že nejde o autobiografii, a možná má pravdu. Tenhle velikán americké bohémy a sběratel majonézy totiž snáší jeden důkaz za druhým, že jeho život jako by vypadl ze stránek jeho románů, a znalci jeho díla v jeho vzpomínkách určitě najdou mnoho zárodků, které později vyklíčily do literárních motivů. V rozvětveném vyprávění s mnoha odbočkami nás Robbins seznámí se svým dětstvím prožitým ve virginském horském městečku za Velké hospodářské krize, dozvíme se, jak se z něj díky vojně stal pacifista i milovník asijské kultury, počastuje nás (pro nás Středoevropany legračně užaslým) popisem svých prvních houbařských výprav, poučí nás, proč jíst a nejíst kimči – a zejména strhujícím i vtipným způsobem vylíčí, jak žila americká umělecká avantgarda koncem padesátých let, v dobách, kdy se společnost u nás ještě vylízávala z nejhorších ran nejtužšího komunismu. Z pozice očitého svědka a účastníka popisuje sanfranciskou hippie vlnu a vyznává se ze svého veskrze pozitivního vztahu k psychedelikům, vypráví, jak se z literárního kritika-samouka stal známý romanopisec, a více či méně láskyplně se zmiňuje o mnoha láskách svého života. Chcete se dočíst o satori prostřednictvím neonového golfového míčku a o tom, jak sledovat experimentální filmy Andyho Warhola coby strhující thrillery? Jste na správné adrese.

Chcete si přečíst knihu?Tibetský broskvový koláč: Pravdivé vylíčení jednoho profantazírovaného života ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tom Robbins. Číst Tibetský broskvový koláč: Pravdivé vylíčení jednoho profantazírovaného života Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY