Úvod do obecné fonetiky

Úvod do obecné fonetiky - Michael Ashby, | Dcparkrx.org

...né straně v přiměřeném rozsahu reflektoval nejnovější poznatky fonetických věd (tj ... Úvod do obecné fonetiky - Michael Ashby, John Maidment ... ... . fonetiky, fonologie a morfonologie ve vzájemném vztahu včetně rozdílu mezi psanou a mluvenou podobou jazyka), na druhé straně však zvýraznil to, co je pro moderní ... Učební text Úvod do fonetiky a fonologie pro bohemisty podává poučení o zvukové stavbě češtiny tak, aby na jedné straně v přiměřeném rozsahu reflektoval nejnovější poznatky fonetických věd (tj. fonetiky, fonologie a morfonologie ve vzájemném vztahu včetně rozdílu mezi psanou a ml ... Úvod do obecné fonetiky. (eBook, 2015) [WorldCat.org] ... . fonetiky, fonologie a morfonologie ve vzájemném vztahu včetně rozdílu mezi psanou a mluvenou podobou jazyka), na druhé straně však zvýraznil to, co je pro moderní ... Úvod do obecné fonetiky Přihlášení ... Publikace poslouží jako solidní úvod do oboru nejen studentům jazykovědy a filologie, ale také logopedům a dalším odborníkům na lidskou řeč. Český překlad učebnice zachovává původní příkladový materiál, jenž kromě angličtiny zahrnuje velké množství dalších jazyků, a ... Biologie a fyziologie člověka a úvod do studia obecné genetiky. Jan Jelínek a kolektiv ; [ilustrace v textu Hana Čermáková ... et al.] Jelínek, Jan, Jelínek, Jan, Document has not been rated yet Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. 2.19 Experimentální metody a krize fonetiky 92 2.2 Fonologie 93 2.21 Vznik fonologie 93 2.22 HlAska a foném 94 2.23 FonOloGicke opozice 96 ... Skupina předmětu KBO/6002 - Úvod do obecné lingvistiky Reference vyučujících předmětu KBO/6002 - Úvod do obecné lingvistiky. Podobné materiály. KBO / 6001 - Úvod do ČJ - Úvod do studia ......

INFORMACE

AUTOR
Michael Ashby,
DIMENZE
12,82 MB
NÁZEV SOUBORU
Úvod do obecné fonetiky.pdf

POPIS

Učebnice, jejímiž autory jsou renomovaní lingvisté z University College London, seznamuje čtenáře se základními pojmy z obecné fonetiky. Kromě tradičního artikulačního popisu hlásek se věnuje také akustické analýze řeči a instrumentálním technikám fonetického výzkumu, vztahu výslovnosti a písma, fonetické transkripci, percepci řeči, jazykovým univerzáliím, fonologii a prozódii. Je psána přístupným jazykem a nepředpokládá žádnou předchozí znalost tématu. Výklad je doprovázen řadou tabulek, schémat a obrázků. Na konci knihy je zařazen slovníček pojmů. Publikace poslouží jako solidní úvod do oboru nejen studentům jazykovědy a filologie, ale také logopedům a dalším odborníkům na lidskou řeč. Český překlad učebnice zachovává původní příkladový materiál, jenž kromě angličtiny zahrnuje velké množství dalších jazyků, a soustavně jej obohacuje o příklady z češtiny, díky nimž kniha přináší i základní pohled na fonetickou stavbu tohoto jazyka. K transkripci všech příkladů je použita mezinárodní fonetická abeceda IPA.

Chcete si přečíst knihu?Úvod do obecné fonetiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michael Ashby,. Číst Úvod do obecné fonetiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY