Český a slovenský literární parnasismus

Český a slovenský literární parnasismus - Dalibor Tureček (ed.), | Dcparkrx.org

...kategorií klasicismu, která je neodmyslitelná od… Kolektivní monografie zkoumá český parnasismus jako specifický typ literární tvorby druhé poloviny 19 ... Český a slovenský literární parnasismus - Aleš Haman ... ... . a počátku 20. století. HAMAN, Aleš : Český a slovenský l/i/t/e/r/á/r/n/í parnasismus CJBC313 Český literární parnasismus v evropském kontextu Filozofická fakulta jaro 2016 Rozsah 2/0/0. 4 kr. Ukončení: z. Vyučující Mgr. Michal Fránek, Ph.D. (přednášející) Garance doc. PhDr. Zbyněk Fišer, Ph.D. Ústav české literatury - Filozofická fakulta Kontaktní osoba: Mgr. Eva Zac ... Český a slovenský literární parnasismus | Dumknihy.cz ... ... . Michal Fránek, Ph.D. (přednášející) Garance doc. PhDr. Zbyněk Fišer, Ph.D. Ústav české literatury - Filozofická fakulta Kontaktní osoba: Mgr. Eva Zachová Kniha Český a slovenský literární parnasismus vznikla v rámci řešení grantového projektu Diskurzivita literatury 19. století v česko-slovenském kontextu a navazuje na monografii České literární romantično (Host 2012). Soustředí se na literaturu vycházející z francouzského Parnasu a představující v českém prostředí ... Český a slovenský literární parnasismus. HAMAN Aleš, TUREČEK Dalibor. 314 K ... Kniha Český a slovenský literární klasicismus navazuje na monografie České literární romantično (Host 2012), Český a slovenský literární parnasismus (Host 2015) a Konfigurácie slovenského realizmu (Host 2016). Zabývá se estetickou a poetologickou kategorií klasicismu, která je neodmyslitelná od dějin obou národních ... České literární romantično (s koletkivem, Brno Host, 2012) Český a slovenský literární parnasismus (s Alešem Hamanem a kol., Brno, Host 2015) Český a slovenský literánrí klasicismus (s Petrem Zajacem a kol, Brno, Host 2017) Sumář. Diskurzivita české litetratury 19. století (Brno, Host 2018) Odkazy Parnasismus je literární směr, charakterizovaný ideou „umění pro umění", znovuobjevováním uvolněných forem romantické poesie, používání exotických a klasických prvků a vysoce stylizovaným jazykem. 18 vztahy. Český a slovenský literární klasicismus. Kdo napsal knihu Český a slovenský literární klasicismus? Autorem je Dalibor Tureček, Peter Zajac. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih....

INFORMACE

AUTOR
Dalibor Tureček (ed.),
DIMENZE
3,96 MB
NÁZEV SOUBORU
Český a slovenský literární parnasismus.pdf

POPIS

Monografie navazuje na knihu České literární romantično (Host 2012). Soustředí se na literaturu vycházející z francouzského Parnasu a představující v českém prostředí jeden z klíčových diskurzů konce devatenáctého a počátku dvacátého století. V prolegomenách Aleš Haman rekapituluje historii užití pojmu parnasismus v české literární vědě a osvětluje motivaci jeho znovuzavedení, Jiří Pelán resumuje podobu francouzského Parnasu, Dalibor Tureček a Peter Zajac podávají návrh modelu českého a slovenského parnasismu. Oddíl případových studií je věnován klíčovým autorům, obecnější problematice parnasistní prózy či modifikaci parnasismu dekadencí. Apendix se zabývá žánrovou problematikou balady v síti diskurzů konce devatenáctého století.

Chcete si přečíst knihu?Český a slovenský literární parnasismus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dalibor Tureček (ed.),. Číst Český a slovenský literární parnasismus Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY