Město pod vládou kazatelů

Město pod vládou kazatelů - Martin Čapský | Dcparkrx.org

...má mechanismy reprezentace moci ve 14. a 15 ... Kniha: Město pod vládou kazatelů - Martin Čapský | Knihy ... ... . století v prostředí politicky aspirujících českých a slezských měst.Komparativním způsobem zkoumá zasahování kazatelů do městské správy, jejich ovlivňování hospodářského a především náboženského života během husitské revoluce, a to jak na straně měst ... V knize Město pod vládou kazatelů autor zkoumá mechanismy reprezentace moci ve 14. a 15. století v prostředí politicky asp ... Kniha: Město pod vládou kazatelů - Martin Čapský | Knihy ... ... . a 15. století v prostředí politicky aspirujících českých a slezských měst. Komparativním způsobem zkoumá zasahování kazatelů do městské správy, jejich ovlivňování hospodářského a především náboženského života během husitské ... V knize Město pod vládou kazatelů autor zkoumá mechanismy reprezentace moci ve 14. a 15. století v prostředí politicky aspirujících českých a slezských měst. Komparativním způsobem zkoumá zasahování kazatelů do městské správy, jejich ovlivňování hospodářského a především náboženského života během husitské ... V knize Město pod vládou kazatelů autor zkoumá mechanismy reprezentace moci ve 14. a 15. století v prostředí politicky aspirujících českých a slezských měst. Komparativním způsobem zkoumá zasahování kazatelů do městské správy, jejich ovlivňování hospodářského a především náboženského života během husitské ... V knize Město pod vládou kazatelů autor zkoumá mechanismy reprezentace moci ve 14. a 15. století v prostředí politicky aspirujících českých a slezských měst. Komparativním způsobem zkoumá zasahování kazatelů do městské správy, jejich ovlivňování hospodářského a především náboženského života během husitské revoluce, a to jak na straně měst utrakvistických ... V knize Město pod vládou kazatelů autor zkoumá mechanismy reprezentace moci ve 14. a 15. století v prostředí politicky aspirujících českých a slezských měst. Komparativním způsobem zkoumá zasahování kazatelů do městské správy, ... Objednávejte knihu Město pod vládou kazatelů v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spo...

INFORMACE

AUTOR
Martin Čapský
DIMENZE
7,73 MB
NÁZEV SOUBORU
Město pod vládou kazatelů.pdf

POPIS

V knize Město pod vládou kazatelů autor zkoumá mechanismy reprezentace moci ve 14. a 15. století v prostředí politicky aspirujících českých a slezských měst. Komparativním způsobem zkoumá zasahování kazatelů do městské správy, jejich ovlivňování hospodářského a především náboženského života během husitské revoluce, a to jak na straně měst utrakvistických (Praha, Hradec Králové), tak katolických (Plzeň, Vratislav, Lehnice). Kazatelé zde vystupují především v roli manipulátorů, kteří utvářejí většinové společenské smýšlení, jehož prostřednictvím posléze prosazují ryze politické zájmy, mnohdy proti přáním starých radních vrstev i proti městské vrchnosti, panovníkovi či biskupovi.

Chcete si přečíst knihu?Město pod vládou kazatelů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Čapský. Číst Město pod vládou kazatelů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY