Román: Se studií Vladimíra Papouška

Román: Se studií Vladimíra Papouška - Olga Barényiová | Dcparkrx.org

...tuře č. 4/2007. Stromy a kamení - Pala Dušan - Soubor povídek Stromy a kamení z roku 1947, jehož autorem je Dušan Pala (1924-1945), byl rozpoznán už Václavem Černým (První a druhý sešit o existencialismu) jako typ poetiky, která není v dobovém kontextu příliš častá ... Vladimír Papoušek | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Román patří vedle próz Egona Hostovského a Milady Součkové k nejvýznamnějším prozaickým dílům českého poúnorového exilu. Kniha vychází doplněna unikátními fotografiemi z Němečkova pobytu v kanadských lesích a rozsáhlou závěrečnou studií Vladimíra Papouška, která román zasazuje jak do celku české exilové ... Vladimíra Papouška, CSc. Studenti Ústavu česko-německých areálových st ... Kniha: Román (Olga Barényiová) | Martinus ... . Kniha vychází doplněna unikátními fotografiemi z Němečkova pobytu v kanadských lesích a rozsáhlou závěrečnou studií Vladimíra Papouška, která román zasazuje jak do celku české exilové ... Vladimíra Papouška, CSc. Studenti Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky k akci přistupují vždy zodpovědně :-) Ročník 2014 se vskutku povedl! Pozvánka nápaditá ( zde ), program pestrý a bohatý ( zde ), účast hojná, úspěch zaručen! Jedná se o krajinu nehostinnou, drsnou, a stejně tak by se dali charakterizovat i její obyvatelé" (s. 265). Autorka si všímá též Körnerových Podzimních novel (1983), do svého zorného pole však mohla zahrnout i jiné práce, třeba Tomečkův Věčný hvozd (1956)....

INFORMACE

AUTOR
Olga Barényiová
DIMENZE
5,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Román: Se studií Vladimíra Papouška.pdf

POPIS

Anotace. Kdo čte anotace? Všichni je chtějí či musejí číst. Knihkupci, učitelé, novináři. I vyhledávače. Redaktoři je neradi píší. Autoři jak kdy. Napsat knihu není jako napsat anotaci. Čtou anotaci postavy z knihy? Co si o ní asi myslí? Co si mohou myslet Viktor a Pavla o Románu? Mohou žárlit jeden na druhého? Anotace mne zmínila dříve! Nebo může žárlit autorka? Že jsou postavy v anotaci a díle zmíněny důrazněji než ona? Může postava jednat jinak, než by autorka chtěla? Může milovat jeden třetího a jednat proti vůli nemilovat? Autorku bychom neměli pominout. Co o ní víme? Může si česky píšící německá autorka vybrat pro vydání bytostně experimentálního a přitom čtenářsky velmi atraktivního románu „vhodnější dobu“, než je jaro 1945? Ukončit tak úspěšnou sérii beletristických a dramatických děl a pak takříkajíc zmizet v dějinách? V dějinách literatury minimálně na pár desetiletí. Může si anotace přiznat, že neumí v pár řádcích anotovat „podivný román. Nejpodivnější, o jakém jsem kdy slyšela“ ( , s. 91)? – Druhé vydání po sedmdesáti letech vychází jako devátý svazek edice Skrytá moderna s úvodní studií , který autorce věnoval již samostatnou knižní monografii . – Kniha vychází s podporou Ministerstva kultury České republiky.

Chcete si přečíst knihu?Román: Se studií Vladimíra Papouška ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Olga Barényiová. Číst Román: Se studií Vladimíra Papouška Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY