Svět podle Garpa

Svět podle Garpa - John Irving | Dcparkrx.org

...rpa teď po "dočtení" vidím na jednu stranu jako vlastně úplně obyčejný, na druhou vlastně úplně fascinující ... Svět podle Garpa - John Irving | KOSMAS.cz - vaše ... ... . A je to vše jen o úhlu pohledu. To je asi to nejdůležitější, co si z knížky odnesu. A dám si další Irvingy. Svět podle Garpa (The World According to Garp) je román amerického spisovatele Johna Irvinga, který začínal svou tvorbu na sklonku 60. let.Po románech Svobodu medvědům (), Pitná kúra a Stopadesátiosmilibrový sňatek zazářil bestsellerem Svět podle Garpa (), který se dočkal ohlasu po celém světě a překladu do mnoha jazyků.Jde o groteskní románovou metaforu přítomnosti ... Online Svět podle Garpa. Neobvyklý příběh začíná v roce 1 ... Svět podle Garpa - John Irving | KOSMAS.cz - vaše ... ... .Jde o groteskní románovou metaforu přítomnosti ... Online Svět podle Garpa. Neobvyklý příběh začíná v roce 1944, kdy se Jenny Fieldsové narodí syn, jemuž dá jméno T.S.Garp. Svérázná žena velmi toužila po dítěti, ne však po muži, a p...

INFORMACE

AUTOR
John Irving
DIMENZE
10,83 MB
NÁZEV SOUBORU
Svět podle Garpa.pdf

POPIS

Proslulý román Johna Irvinga líčí život a názory fiktivního spisovatele T. S. Garpa. Jako syn excentrické Jenny Fieldsové, která si usmyslela mít dítě bez manžela, dospívá Garp pod jejím vedením v dosti svéráznou osobnost. Po maturitě odjíždějí s matkou do Vídně, oba se stejným cílem: začít psát. Jenny sepíše svůj životopis Sexuálně podezřelá, kterým se rázem proslaví, a stane se vůdčí autorkou ženského hnutí. Garp zase napíše povídku, aby se mohl oženit s Helenou, ochotnou vzít si jedině spisovatele… Garp ale není výrazný spisovatel a ve své poněkud afektované tvorbě se vypořádává po svém s nejosobnějšími, stále bolestnějšími prožitky, jež jakoby přímo zhmotňovaly děsivé představy, které ho coby starostlivého manžela a otce pronásledují. Proslaví se až svým bulvárním románem Svět podle Bensenhavera, role veřejné osoby ho však zaskočí opět nepřipraveného. Přestože je Irvingův groteskní román plný komických situací, dotýká se citlivých a aktuálních témat dnešní civilizace - otázky individuality osobnosti, sexuality, ženského hnutí, násilí a strachu z neštěstí a ze smrti.

Chcete si přečíst knihu?Svět podle Garpa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Irving. Číst Svět podle Garpa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY