Rakušan z Jihlavy

Rakušan z Jihlavy - Zdeněk Geist | Dcparkrx.org

...šan z Jihlavy. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Vědeckotechnický park za 400 milionů - Jihlava ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Kniha Rakušan z Jihlavy je v. Přečtených: 2x: Knihotéce: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... Objednávejte knihu Rakušan z Jihlavy v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 ... Rakušan z Jihlavy - Zdeněk Geist od 6,92 € - Heureka.sk ... ... Objednávejte knihu Rakušan z Jihlavy v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Rakušan z Jihlavy. Zdeněk Geist. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách Doručení Doručení domů není možné ... Kniha: Rakušan z Jihlavy - Zdeněk Geist. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bli...

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Geist
DIMENZE
4,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Rakušan z Jihlavy.pdf

POPIS

Kniha popisuje pozoruhodný životní příběh a dílo malíře 18.století Dominika Oesterreichera. Tento jihlavský rodák pocházel z majetné měšťanské rodiny, což mu umožnilo věnovat se po deset let studiu umění v Neapoli a Římě. Zde se seznámil s nastupujícím uměleckým slohem – klasicismem. Po krátkém pobytu v Jihlavě se vydal do Varšavy, kde se stal dvorním malířem posledního polského krále Stanislava Augusta Poniatowského. Později se Oesterreicher usadil v Krakově, kde pracoval jako profesor kresby na tamní univerzitě. Věnoval se dále umělecké tvorbě, a to jak malířství, tak i uměleckému řemeslu. V obou těchto oborech dosáhl významných úspěchů. Jeho díla jsou dnes ozdobou krakovských muzeí. Se svou jihlavskou manželkou Rosalií založil Dominik Oesterreicher výjmečnou dynastii polských učenců a univerzitních profesorů, která v Krakově a Polsku působila po dvě stě let.

Chcete si přečíst knihu?Rakušan z Jihlavy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Geist. Číst Rakušan z Jihlavy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY