Prostory geografie

Prostory geografie - Roman Matoušek, | Dcparkrx.org

...čím dál „vzdálenější" teritoria zvýšila intenzitu mezioborové komunikace a současně umožnila postupné sbližování odlišných jazyků, metod a epistemologií ... Prostory geografie - Robert Osman, Roman Matoušek od 268 ... ... . ... Prostory geografie . Roman Matoušek; Roman Matoušek . 0,0 . Sledovať autora . Geografia a cestovanie Spoločenské vedy. Všetky knihy autora . Univerzita Karlova v Praze, 2015. Vydavateľstvo Univerzita Karlova v Praze, 2015. Během posledních dvou desetiletí prošla světová geografie významnými proměnami, které jsou často ... Prostory geografie. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a tém ... Prostory geografie - Robert Osman, Roman Matoušek od 268 ... ... . Během posledních dvou desetiletí prošla světová geografie významnými proměnami, které jsou často ... Prostory geografie. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Během posledních dvou desetiletí prošla světová geografie významnými proměnami, které jsou často souhrnně označovány jako kulturní obrat. Postupná integrace geografie mezi sociální vědy a vzájemná potřeba prozkoumávat oborově čím dál „vzdálenější" teritoria ... Prostory geografie Roman Matoušek, Robert Osman Nakladatel: Karolinum 2017 Během posledních dvou desetiletí prošla světová geografie významnými proměnami, které jsou často souhrnně označo...

INFORMACE

AUTOR
Roman Matoušek,
DIMENZE
8,51 MB
NÁZEV SOUBORU
Prostory geografie.pdf

POPIS

Během posledních dvou desetiletí prošla světová geografie významnými proměnami, které jsou často souhrnně označovány jako kulturní obrat. Postupná integrace geografie mezi sociální vědy a vzájemná potřeba prozkoumávat oborově čím dál „vzdálenější“ teritoria zvýšila intenzitu mezioborové komunikace a současně umožnila postupné sbližování odlišných jazyků, metod a epistemologií. Geografie zaznamenala neuvěřitelné množství nových podnětů pocházejících z mimogeografického prostředí, ale současně se geografické myšlení stávalo daleko atraktivnějším i pro ostatní disciplíny. Ambicí předkládané monografie je představit vybrané – v českém prostředí zatím nepříliš známé – teoretické perspektivy etablované především v posledních dvou desetiletích ve světové (především angloamerické) geografii. Odlišný jazyk, metody i epistemologie, které s sebou přináší kulturní obrat, jsou reflektovány už v samotném názvu knihy Prostor(y) geografie. I když předkládaná publikace zachycuje pouze určitou dílčí část prostorů současné geografie, věříme, že pomůže vytvořit prostor(y) pro teoretické diskuse reflektující kulturní obrat, čímž současně přispěje i k další diverzifikaci prostorů geografie.

Chcete si přečíst knihu?Prostory geografie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roman Matoušek,. Číst Prostory geografie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY