Sophiina volba

Sophiina volba - William Styron | Dcparkrx.org

...Sophiina volba Autor: William Clark Styron Přidal(a): Lachtan William Clark Styron ... Sophiina volba - rozbor díla k maturitě (3) | Rozbor-dila.cz ... . Narodil se v roce 1925 v městečku Newport News ve Virginii. Jeho otec byl typický jižan, a to se vším všudy. Sophiina volba Dlouhý pochod (The Long March), 1953 In The Clap Shack, 1972 Ráno na pobřeží (A Tidewater Morning: Three Tales From Youth), 1993 This Quiet Dust And Other Writings, 1982 Ulehni v temnotách (Lie Down In Darkness), 1947-49 Viditelná temnota (Darkness Visible: A Memoir Of Madness), 1990 Sophiina volba book. Read 2,437 reviews from the world's largest community for readers. Three stories ... Sophiina volba by William Styron - Goodreads ... . Read 2,437 reviews from the world's largest community for readers. Three stories are told: a young Southerner wants to become a writ... Kniha: Sophiina volba Spisovatel(ka): William Styron Přidal(a): Jan Pochop bibliografické údaje: nakladatelství: X-Egem místo a rok vydání: Praha 1994 stručná charakteristika díla: literární druh: epika žánr: psychologický román téma díla: Osud Sophie, která jakožto polka v koncentračním táboře, je nucena vybrat dítě, které přežije. nejvýraznější motivy ... Sophiina volba je kniha, která nabízí spoustu podnětů k zamyšlení. Není to jen otázka svědomí a viny, vzájemné postavení amerického Severu a Jihu, ale také řada úvah, ve kterých se autor zamýšlí nad důvody, jež vedly lidstvo k páchání tak hrůzného zla, příčinami existence koncentračních táborů, zkoumá vnitřní psychologii Rudolfa Hösse či podobné ... 4. Sophiina volba (1982) Hlavní postavu ztvárnila Meryl Streep, která za svůj herecký výkon získala Oskara. Meryl Streep v roli polky Sophii vypráví o svém životě v lágru a především o volbě, která ji poznamenala na celý život a díky které se neustále trápí. 3. Poslední vlak (2006) Sophiina voľba Sofiina voľba Sophie's Choice Sophiina volba Drama / Romantický USA / Velká Británie, 1982, 150 min Režie: Alan J. Pakula Předloha: William Styron (kniha) Scénář: Alan J. Pakula Kam...

INFORMACE

AUTOR
William Styron
DIMENZE
4,76 MB
NÁZEV SOUBORU
Sophiina volba.pdf

POPIS

Dnes již klasický román světové literatury začíná okamžikem, kdy se Stingo, mladý jižanský spisovatel, přistěhuje do brooklynského penzionu, aby tam pracoval na svém románu. Brzy však začne být téměř proti své vůli vtahován do citového dramatu, které se odehrává mezi jeho sousedy, Nathanem a Sophií. Neurotický, přecitlivělý Žid Nathan se propadá stále hlouběji do zničující duševní choroby a krásná Polka Sophie, která prošla Osvětimí, je navždy poznamenaná prožitým utrpením. Zatímco Stingo sleduje, jak během jediného manhattanského léta a podzimu osudy Sophie a Nathana směřují ke svému nevyhnutelnému tragickému závěru, poslouchá Sophiino vyprávění o minulosti, z něhož se po částech vynořuje děsivý, krutě realistický obraz společenského zla, které páchá nenapravitelné škody na lidské duši.

Chcete si přečíst knihu?Sophiina volba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor William Styron. Číst Sophiina volba Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY