Kultura 2 / Architektura stalinské epochy

Kultura 2 / Architektura stalinské epochy - Vladimir Papernyj | Dcparkrx.org

...rchitekturou, můžeme ji rovnocenně považovat za kulturologickou studii ... Architektura Stalinské epochy - Knihkupectví ArtMap ... . Architektura je zde totiž mnohem více, než jsme v dějinách umění zvyklí, zasazena do kulturního kontextu, slovy autora je v kultuře rozpuštěna. Architekturu tak lze nahlédnout přes pojmy kultury, nikoli skrze dějiny osobností a ... Kultura 2 / Architektura stalinské epochy. Vladimir Papernyj. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( m ... Architektura Stalinské epochy - Knihkupectví ArtMap ... . Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( měkká vazba ) Produkt momentálně není skladem. Až ho naskladníme, pošleme Vám upozornění Mám zájem Předpokládaná cena 690 ... Objednávejte knihu Kultura 2 / Architektura stalinské epochy v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kultura 2 / Architektura stalinské epochy Autor: Vladimir Papernyj Charakteristika sovětské architektury a kultury 30. a 40. let. Autor ve své monografii vychází z teorie o rytmickém střídání různých kulturních tendencí (kultura 1 a kultura 2). ... Dostupnost: 3 pracovní dny i -16% sleva. 690 Kč ... O čem je kniha Kultura 2? Ačkoli se kniha zabývá architekturou, můžeme ji rovnocenně považovat za kulturologickou studii. Architektura je zde totiž mnohem více, než jsme v dějinách umění zvyklí, zasazena do kulturního kontextu, slovy autora je v kultuře rozpuštěna. Kniha Kultura 2 / Architektura stalinské epochy je v. Knihotéce: 1x: Chystám se číst: 3x: Chci si koupit: 1x: dalších seznamech: 2x: Nápověda - Podmínky užit ... Architektura Autorská kniha Cestování Design Dětská literatura Fotografie Grafický design Katalog Komiks Lifestyle Monografie Poezie Próza ... AKV Berlin (2) Akademie výtvarných umění ... Vladimir Papernyj - Kultura 2 - Architektura stalinské epochy. Cena. 690,00 Kč s DPH s DPH Architektura Autorská kniha Cestování Design Dětská literatura Fotografie Grafický design Katalog Komiks Lifestyle Monografie Poezie Próza ... AKV Berlin (2) Akademie výtvarných umění ... Architektura je zde totiž mnohem více, než jsme v dějinách umění zvyklí, zasazena do kulturního kontextu, slovy autora je v kultuře rozpuštěna. UKÁZKA. Kultura 2 / Architektura stalinské epochy Vladimir Papernyj. Kultura 2 / Architektura stalinské epochy. Vladimir Papernyj. 2014...

INFORMACE

AUTOR
Vladimir Papernyj
DIMENZE
3,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Kultura 2 / Architektura stalinské epochy.pdf

POPIS

Ačkoli se kniha zabývá architekturou, můžeme ji rovnocenně považovat za kulturologickou studii. Architektura je zde totiž mnohem více, než jsme v dějinách umění zvyklí, zasazena do kulturního kontextu, slovy autora je v kultuře rozpuštěna. Architekturu tak lze nahlédnout přes pojmy kultury, nikoli skrze dějiny osobností a jejich staveb.<br Základní myšlenkou je předpoklad, že vývoj architektury neurčují architekti, kritici, dokonce ani političtí vůdci, naopak, jejich přemýšlení a pocit svobodného rozhodování jsou podněcovány „pohybem“ obsaženým v kultuře, tento pohyb přitom podléhá obecným zákonitostem. Každá kultura je reakcí na kulturu předchozího období. Vladimir Papernyj (nar. 1944 v Moskvě) definuje kulturu 1 a kulturu 2, pro první je charakteristická avantgarda dvacátých let, pro druhou tzv. stalinská architektura třicátých až padesátých let, ovšem, jak sám autor upozorňuje, nelze oba pojmy striktně časově omezit. Pro kulturu 1 je typické „rozpouštění“, pro kulturu 2 „tuhnutí“, v první jsou architekti ponecháni sami sobě a svým ideálům, v druhé se architektura stává praktickým nástrojem moci. Navozené principy se navíc dají zobecnit a aplikovat na další oblasti umělecké tvorby, dokonce i jiná historická období, včetně toho, ve kterém žijeme.

Chcete si přečíst knihu?Kultura 2 / Architektura stalinské epochy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimir Papernyj. Číst Kultura 2 / Architektura stalinské epochy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY