Jako pták v kleci: Epigrafické památky starověké Levanty

Jako pták v kleci: Epigrafické památky starověké Levanty - Dalibor Antalík, | Dcparkrx.org

...ečtěte si s námi knihu Jako pták v kleci: Epigrafické památky starověké Levanty na prazskamuzea1918-2018 ... Historické prameny - Syropalestina | Knihy.ABZ.cz ... .cz ento svazek obsahuje komemorativní, dedikační a náhrobní nápisy, dále pak grafitti, amulety, nápisy na pečetítkách a jiných drobných předmětech, které byly napsány ve starověké Levantě v době bronzové, železné a perské (ca. 3. tisíciletí př. Kr. - Jako pták v kleci od Pavel Čech v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky. Poskytni králi výmlu ... Jako pták v kleci | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... .CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky. Poskytni králi výmluvná slova. Korespondence starověké Levanty; Rok 1. vydání: 2013 Vydavatel: OIKOYMENH, Praha. Jako pták v kleci. Epigrafické památky starověké Levanty; Rok 1. vydání: 2013. Vydavatel: OIKOYMENH, Praha. Aramaic and Hebrew Inscriptions from Mt. Gerizim and Samaria between Antiochus III and Antiochus IV Epiphanes Epigrafické památky starověké Levanty. ANTALÍK Dalibor, ČECH Pavel, DUŠEK Jan, MYNÁŘOVÁ Jana. Info: Oikoymenh, 2014 (1.) - váz., 292 str. EAN: 9788072984510 ISBN: 978-80-7298-451- ... Recenze produktu Jako pták v kleci. Tento produkt nemá ještě žádnou recenzi. Jako pták v kleci. Kdo napsal knihu Jako pták v kleci? Autorem je Dalibor Antalík, Pavel Čech, Jan Dušek, Jana Mynářová. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Jako pták v kleci: Epigrafické památky starověké Levanty ...

INFORMACE

AUTOR
Dalibor Antalík,
DIMENZE
11,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Jako pták v kleci: Epigrafické památky starověké Levanty.pdf

POPIS

5. svazek je obdobně jako další svazky této řady komentovanou antologií primárních písemných pramenů z prostoru starověké Syropalestiny, tentokrát tzv. “epigrafiky”. Kniha je rozdělena do čtyř chronologických částí, přičemž nejstarší zde pojednané texty pocházejí z rané doby bronzové, zatímco nejmladšími nápisy jsou ty, jež byly sepsány až v době železné a které zde tvoří většinu. Právě levantské státy doby železné byly vystaveny tlaku velmocí z Východu (Asyřané, Babylóňané) a „jako pták v kleci“ si tak mohl připadat i poslední aramejský král Resín, kterého uvěznil v Damašku asyrský panovník Tiglatpilesar III. a stejně tak uvěznil „jako ptáka v kleci“ asyrský král Sinacherib v Jeruzalémě judského krále Chizkijáše.

Chcete si přečíst knihu?Jako pták v kleci: Epigrafické památky starověké Levanty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dalibor Antalík,. Číst Jako pták v kleci: Epigrafické památky starověké Levanty Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY