Rožmberkové – první po králi: aneb Dramatické osudy pánů z Růže

Rožmberkové – první po králi: aneb Dramatické osudy pánů z Růže - Jan Bauer | Dcparkrx.org

... Lynne (PL) 199.00 Kč : Staré pověsti české: Alois Jirásek, Jiří Trnka (TR) 499 ... Rožmberkové - první po králi. Dramatické osudy pánů z Růže ... ... .00 Kč : Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete : Pulkrábek ... Rožmberkové - první po králi dramatické osudy pánů z Růže 120 K ... Justiční vražda, aneb, Smrt Milady Horákové ... knihy.Prodejce všem doporučuji za rychlé a bezproblémové doručení a hlavně za kvalitu dodané knihy.Od první až do poslední stránky je jako nová. Rožmberkové - první po králi. d ... Rožmberkové - První po králi | KNIHCENTRUM.cz ... .Od první až do poslední stránky je jako nová. Rožmberkové - první po králi. dramatické osudy pánů z Růže / Autor: Bauer, Jan, 1945- Vydáno: (2014) Kdo po Žižkovi Životní příběh Prokopa Holého řečeného Veliký ... Rožmberkové - první po králi aneb Dramatické osudy pánů z Růže. Jan Bauer. Nakladatelství Čas (2014) ... Akty R - Ripleyho záhady 1 - Netvor z močarísk. Kay Wilkins. FRAGMENT (2017) Rožmberkové První po králi - Dramatické osudy pánů z Růže : Bauer Jan (ČA) 239.00 Kč : Soukromý svět Habsburků - Život a všední dny jednoho rodu: Vocelka Karl; Heller Lynne (PL) 199.00 Kč : Staré pověsti české: Alois Jirásek, Jiří Trnka (TR) 499.00 Kč : Svědek z cely smrti: Stanislav Motl (RY) 249.00 Kč Rožmberkové - první po králi aneb Dramatické osudy pánů z Růže (Bauer Jan)-33 %. 299 Kč. 200 Kč. Tajemné stezky - Po proudu Dyje krajem vína a slavné historie (Bauer Jan)-33 %. ... Ženy z rodu Habsburků-Úděl matek, manželek a dcer nejmocnější evropské dynastie Byli jsme a budem aneb česká každodennost 1914-1918. ... Utajené hrady a zámky I. aneb Prahou po stopách panských sídel. Otomar Dvořák, Pepson Josef Snětivý. Nakladatelství Čas (2017) 10,54 € Zľava 24%. Rožmberkové - první po králi aneb Dramatické osudy pánů z Růže....

INFORMACE

AUTOR
Jan Bauer
DIMENZE
5,2 MB
NÁZEV SOUBORU
Rožmberkové – první po králi: aneb Dramatické osudy pánů z Růže.pdf

POPIS

Žádný jiný ze starožitných českých rodů se do naší historie nezapsal tak, jak se to podařilo Rožmberkům (a jejich předkům Vítkovcům). Navzdory faktu, že vymřeli po meči před více než pěti sty lety, jako by byli stále mezi námi. Vděčíme jim za líbeznou krajinu jižních Čech, protkanou rybníky, za gotické i renesanční skvosty, ale také za věhlas, který kdysi daleko přesahoval hranice Českých zemí. Vždyť v jejich rodokmenu nalezneme dvě české královny – a kdo jiný mohl ohrožovat samotného krále či pomýšlet na polskou korunu, než ten či onen vladař Domu rožmberského? Odvrácenou stranou této nadčasovosti je však snůška omylů, polopravd i zjevných lží, která byla v průběhu následujících věků na pány z Růže navršena. Ne že by osud každého z nich nevydal přinejmenším na román – a známý spisovatel a publicista Jan Bauer, který má coby jihočeský patriot k této otázce mimořádně blízko, nás o tom čtivou formou přesvědčuje. Je však třeba uvést na pravou míru nejen zkarikovaný obraz zejména posledních dvou rožmberských vladařů, jak jej předložily nedávná literatura a kinematografie, ale také mnohé omyly, tradované i v seriózním dějepisectví. Pětilistá rožmberská růže (stejně jako její sestra, růže pánů z Hradce) se v českém středověku a raném novověku rozvinula do krásy a vůně, jež okouzlily celou Evropu. A ačkoli byla vroce 1611 ustřižena, její výhonky stále kvetou v „zemi zamyšlené“ – a též v našich srdcích. XI. svazek Edice Český ČAS budiž poutavou připomínkou těch, kteří ji zasadili a starali se po dlouhá staletí o její rozkvět – připomínkou dramatických osudů pánů z Růže.

Chcete si přečíst knihu?Rožmberkové – první po králi: aneb Dramatické osudy pánů z Růže ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bauer. Číst Rožmberkové – první po králi: aneb Dramatické osudy pánů z Růže Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY