O filosofii dějin

O filosofii dějin - Jacques Maritain | Dcparkrx.org

... přirozeného světa lidského života. Dotisk vydání z roku 2007 ... Kacířské eseje o filozofii dějin | CEEBP ... . Kniha O filosofii dějin iba za 12,19 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o. Ze samizdatových textů se asi největšího ohlasu těšily Patočkovy Kacířské eseje o filosofii dějin, mimo jiné kvůli legendě, kterou dostaly díky jeho smrti, Komárkové Původ a význam lidských práv, za které dostala v roce 1977 ceny edice Petlice od Ludvíka Vaculíka a edice Expedice od Václava Havla, Hejdánkovy Dopisy ... Obsah. Předmluva. Tato studie nazvaná Dějiny, dějepis, filos ... Jan Patočka - Wikipedia ... ... Obsah. Předmluva. Tato studie nazvaná Dějiny, dějepis, filosofie dějin vznikla jako vedlejší produkt při mé práci na jiném příspěvku, který pracovně nazývám „Křesťanská orthodoxie a její filosofické předpoklady". Pro křesťanskou orthodoxii je charakteristické, že uznává za pravdivá určitá tvrzení o minulých událostech, o nichž načerpala poučení z ... Studie O filosofii dějin (vydaná anglicky v New Yorku roku 1957 a francouzsky v Paříži roku 1959) je jediný spis, který Jacques Maritain (1882-1973) věnoval výslovně filosofii dějin. Titul knihy „O filosofii dějin" (anglicky On the Philosophy of History, francouzsky Pour une philosophie de l'his...

INFORMACE

AUTOR
Jacques Maritain
DIMENZE
3,18 MB
NÁZEV SOUBORU
O filosofii dějin.pdf

POPIS

Titul knihy „O filosofii dějin“ (anglicky On the Philosophy of History, francouzsky Pour une philosophie de l’histoire) naznačuje, že Maritain nechtěl napsat ani soustavné pojednání o filosofii dějin, ani ve vlastním slova smyslu úvod do této disciplíny, který by mapoval veškerou její problematiku. Jeho cílem bylo ukázat možnost a platnost určitých filosofických zákonů, které osvětlují lidské dějiny a činí je pro nás srozumitelnějšími. Záměrně se omezil na určitý počet příkladů těchto zákonů a na některé základní problémy, které s nimi souvisí. Ve svých úvahách o filosofii dějin a ve volbě problémů měl do velké míry na zřeteli praktické postavení křesťanů v soudobé společnosti a snažil se vypracovat intelektuální vybavení, které by jim pomohlo řešit jejich „časné“ problémy a úkoly.(Z doslovu Karla Šprunka.)

Chcete si přečíst knihu?O filosofii dějin ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jacques Maritain. Číst O filosofii dějin Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY