Biografie Galerie Benedikta Rejta

Biografie Galerie Benedikta Rejta - Hana Gruntová Kolingerová | Dcparkrx.org

...přestavěné budově bývalého městského pivovaru v Lounech, Pivovarská 29-34 ... Kniha: Biografie Galerie Benedikta Rejta | Knihy.ABZ.cz ... . Galerie Benedikta Rejta v Lounech Publikace dokumentuje historii Galerie Benedikta Rejta v Lounech, významné kulturní instituce, která svou činnost zaměřuje na českého výtvarné umění 2. pol. 20. stol. Osobnosti, které se na vzniku galerie podílely; přehled výstav a publikací. Tedy snoubí se tu TA! historie ze které čerpáme s architekturou, kterou právě prožíváme. Je zde cítit respekt, pokora, ale nikoliv strach z nedotknutelnosti. Profesor ... Kniha: Biografie Galerie Benedikta Rejta | Knihy.ABZ.cz ... . Je zde cítit respekt, pokora, ale nikoliv strach z nedotknutelnosti. Profesor Švácha říká, že „Galerie Benedikta Rejta se mu jeví jako uskutečnění snu Jindřicha Chalupeckého o svatyni moderního umění". A opravdu tak funguje. Tato galerie, specializovaná na nákupy českého abstraktního a minimalistického umění, se v 60. letech usídlila ve starém pivovaru v historickém jádru města Loun. Galerie Benedikta Rejta během měsíců červenec a srpen bude denně pořádat komentované prohlídky stálých expozic instalovaných ve výstavních síních galerie: Biografie Galerie Benedikta Rejta. Celkové hodnocení ... Mirvald a Zden...

INFORMACE

AUTOR
Hana Gruntová Kolingerová
DIMENZE
11,14 MB
NÁZEV SOUBORU
Biografie Galerie Benedikta Rejta.pdf

POPIS

Práce se zabývá zachycením vzniku a vývoje významné kulturní instituce, Galerie Benedikta Rejta v Lounech. Autorka položila důraz hlavně na osobnosti, které se na vzniku a podobě GBR významně podílely (malíři a pedagogové Kamil Linhart, Vladislav Mirvald a Zdeněk Sýkora, historici umění Josef Hlaváček a Jan Sekera a sochař Josef Šimůnek), a utváření galerie pojala především jako výslednici konkrétních lidských aktivit. Vznikem instituce v roce 1966 se začíná odehrávat vlastní život jednoho fenoménu éry československých šedesátých let. Ten je však brzy zasažen procesem normalizace, který zanechá své vlastní dědictví. Předložená biografie se zastavuje u roku 1987, kdy z funkce odchází první ředitel GBR Jan Sekera. Vydala Fakulta humanitních studií v Praze jako 2. svazek řady kvalifikačních prací FHS UK.

Chcete si přečíst knihu?Biografie Galerie Benedikta Rejta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Gruntová Kolingerová. Číst Biografie Galerie Benedikta Rejta Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY