Čeština bez příkras

Čeština bez příkras - Jiří Hronek, | Dcparkrx.org

... ceštinu s tvary jako ... Additional Physical Format: Online version: Sgall, Petr, 1926-Čeština bez příkras ... Kniha: Čeština bez příkras - Jiří Hronek | Knihy.ABZ.cz ... . Praha : H & H, 1992 (OCoLC)613207193: Document Type: Book: All Authors ... Kniha Čeština bez příkras Přidat komentář. kamibe. 28.11.2019. Tak tohle byla pro mne hodně zajímavá knížka. ... Čeština bez příkras - Sgall Petr, Hronek Jiří. Přístupným způsobem se zde popisuje obecná čeština, tj. vlastní mateřština skoro každého Čecha z Čech,... čeština bez příkras petr sgall jiří hronek sgal ... Čeština bez příkras - Jiří Hronek, Petr Sgall | KOSMAS.cz ... ... . vlastní mateřština skoro každého Čecha z Čech,... čeština bez příkras petr sgall jiří hronek sgall_hronek_mont.indd 1 3/7/14 3:14 PM U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w . k o s m a s . c z , U I D : K O S 2 0 4 6 9 6 E-kniha: Čeština bez příkras - Jiří Hronek Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Title: Čeština bez příkras - Petr Sgall epub fb2 PDF Created Date: 1/21/2018 11:17:59 PM > Publikace > Čeština bez příkras. Čeština bez příkras . SGALL, Petr a Jiří HRONEK. Čeština bez příkras. Vyd. 1. Praha: H & H, 1992. 181 s. ISBN 80-85467-29-1. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Základní údaje; Originální ná...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Hronek,
DIMENZE
11,67 MB
NÁZEV SOUBORU
Čeština bez příkras.pdf

POPIS

Přístupným způsobem se zde popisuje obecná čeština, tj. vlastní mateřština skoro každého Čecha z Čech, užívaná v běžném hovoru od Chodska až po Náchodsko. Jde o češtinu s tvary jako dobrej, dobrýho, vokno, bysme. Jsou probírány i otázky vzniku obecné češtiny a častého střídání jejích tvarů s tvary spisovnými; upozorňuje se na důležitost probíhajícího postupného přechodu od zákazu a nařízení k informování mluvčích o skutečném stavu v běžném hovoru i o rozdílu mezi hovorem v Čechách a na Moravě, o proběhlých změnách v kodifikaci spisovného tvarosloví a perspektivách dalšího vývoje. K textu jsou připojeny také poznámky o českém pravopisu a o uplatnění obecné češtiny v krásné literatuře i náčrt jejího slovníku.

Chcete si přečíst knihu?Čeština bez příkras ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Hronek,. Číst Čeština bez příkras Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY