Mít nebo být?

Mít nebo být? - Erich Fromm | Dcparkrx.org

...emestrální práci na předmět 'Úvod do obecné teorie hodnot - axiologie', květen 2007 ... Mít nebo být? - všechna vydání | Databáze knih ... . Přestože jsem knihu Mít nebo být četl především „z povinnosti", a sice jako podklad pro vyhotovení zápočtové práce, tato mě velice zaujala a ... Mít, nebo být? obsahuje velkou zásobu zajímavých myšlenek. Je pravda, že některé vize hraničí s utopismem a ne se všemi názory se jde ztotožnit, ale přesto se stojí za to nad mnohými postřehy zamyslet. Nikoho nejspíš nepřekvapí autorův pesimistický pohled na současný stav západní ... Mýt a mít - Moje čeština - Čeština na internetu zdarma ... . Nikoho nejspíš nepřekvapí autorův pesimistický pohled na současný stav západní civilizace. Mít, nebo být? Autor: Fromm, Erich Nakladatel: Aurora EAN: 9788072993680 ISBN: 80-7299-036-5 Originál: To Have or To Be? Překlad: Lusk, Jan Popis: 1× kniha, vázaná, 244 stran, česky Rozměry: 13 × 21 cm Rok vydání: 2001 (1. vydání) Slovy BÝT nebo MÍT se nemyslí určitá jednotlivá oz...

INFORMACE

AUTOR
Erich Fromm
DIMENZE
4,73 MB
NÁZEV SOUBORU
Mít nebo být?.pdf

POPIS

Kniha, která by neměla ujít žádnému čtenáři, jenžchce přemýšlet o světě. Cítíme, že se světem není něco v pořádku, i když bychomtěžko definovali, v čem to vlastně vězí. Věda samozřejmě odpovídá na řadu otázek, ale je všemocná?E. Fromm, psycholog, sociolog a filozof světového jména, vidí podobně jako vědci varující předbezuzdným vyčerpáváním přírodních zdrojů, také úskalí budoucího vývoje. E. Fromm všakpředkládá analýzu hlubší, analýzu duše, a jde až na samý kořen problému. Ten spočívá v moderní orientaci navlastnění majetku,ono "mít", touhy po moci, kdy druhý člověk nás zajímá jen potud, pokud od něj můžeme získat jmění, slávu nebo rozkoš. Za tuto lačnost však draze platíme - úzkostí a stresy, morální a psychickou degradací, citovou deprivací, beznadějí. O Erichu Frommovi se psalo, že je apoštolem lidskosti a soucitu.Do jaké míry oprávněně, o tom se čtenář přesvědčí v této knize, která osvětlí srozumitelně mnohé problémy lidské psychiky.

Chcete si přečíst knihu?Mít nebo být? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erich Fromm. Číst Mít nebo být? Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY