Rukověť pábitelského učně: Povídky

Rukověť pábitelského učně: Povídky - Bohumil Hrabal | Dcparkrx.org

...k. Read 14 reviews from the world's largest community for readers ... rukověť - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . Novelist Bohumil Hrabal (1914-97) was born in Brno, Czechoslovakia, and... Rukověť pábitelského učně, 1993 - povídky; Kafkárna, 1994 - obsahuje Taneční hodiny pro starší a pokročilé, Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet, Toto město je ve společné péči obyvatel, Morytáty a legendy, Etudy. být nikdy hotov, v plánu lehce načtrtnutého stínu spatřuji gigantickou stavbu, ač je to dávno už propadlý dětský hrobeček, jsem mládím těhotný pán, který už stárne, mimika a jazyk je pohybující se gramatika vnitřního žargonu, teplá sekaná a sklenice studeného ležáku mi za půl hodiny dokazuje transsubstanciaci hmoty v dobrou náladu, jak laciná metamorfóza, a ... 4. kniha v sérii Spisy (Bohumil Hrabal). O čem je kniha Spi ... Bohumil Hrabal: Rukověť pábitelského učně | Hospodářské ... ... ... 4. kniha v sérii Spisy (Bohumil Hrabal). O čem je kniha Spisy 4 - Rukověť pábitelského učně? Čtvrtý svazek Hrabalových Spisů přináší autorovu povídkovou tvorbu z časů normalizace a obsahuje soubory Slavnosti sněženek, Krasosmutnění, Harlekýnovy miliony a všechny zásadní krátké prozaické texty 70. let. Contents Obsah Radko Pytlík: Vzpomínka je druhá přítomnost SLAVNOSTI SNĚŽENEK Polomy v lese Hostinec L Bernardýna Měsíčná noc Pan Metek Zdivočelá kráva Králíčci v křídle Čekání na chleba Jumbo Nejkrásnější oči Mazánkův zázrak Slavnost sněženek Přátelé Školení Lei i Dětský den Beatrice Lucinka a Pavlína Hostina Variace na krásnou slečnu Pan loutek ... Rukověť pábitelského učně - Povídky - Bohumil Hrabal . Soubor Rukověť pábitelského učně obsahuje povídkovou tvorbu Bohumila Hrabala ze 70. let 20. století. Vesměs jde o texty psané v Kersku a Kerskem inspirované. Část povídek vyšla na jaře 1978 v nakladatelství Československý spisovatel pod názvem Slavnosti sněženek ... Additional Physical Format: Online version: Hrabal, Bohumil, 1914-1997. Rukověť pábitelského učně Praha : Pražská imaginace, 1993 (OCoLC)1044707268 Rukověť pábitelského učně. Hrabal Bohumil Vydavatel: Pražská imaginaceRok: 1993Formát: A5 ISBN 80-7110-109-5 English: Bohumil Hrabal, Complete works edition in 19 volumes published in the '90s by Pražská imaginace. Čeština: Sebrané spisy Bohumila Hrabala v 19 svazcích, Pražská imaginace: Sv. 1. 2. - Povídky - Skřivánek na niti; 3. - Novely - Jsme jako olivy; 4. - Texty z časů normalizace - Rukověť pábitelského učně; 5. - Autobiografická trilogie - Svatby v domě, Vita nuova, Proluky; 6. - Publicistika; 7. - Literární žurnalistika - Pojízdná zpovědnice...

INFORMACE

AUTOR
Bohumil Hrabal
DIMENZE
8,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Rukověť pábitelského učně: Povídky.pdf

POPIS

Soubor Rukověť pábitelského učně obsahuje povídkovou tvorbu Bohumila Hrabala ze 70. let 20. století. Vesměs jde o texty psané v Kersku a Kerskem inspirované. Část povídek vyšla na jaře 1978 v nakladatelství Československý spisovatel pod názvem Slavnosti sněženek, stejný titul měl i pozdější film Jiřího Menzela (1983), kde Hrabal spolupracoval na scénáři. Kniha pak několikrát vyšla a dále vychází v redakční úpravě 1. vydání. V tomto našem souboru obnovujeme původní autorův záměr, v 70. letech cenzurovaný. Vracíme tehdy vynechané povídky a přidáváme prózu Družička. Textovým východiskem je 8. svazek Sebraných spisů Bohumila Hrabala (Pražská imaginace, 1993), odkud také přebíráme název.

Chcete si přečíst knihu?Rukověť pábitelského učně: Povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohumil Hrabal. Číst Rukověť pábitelského učně: Povídky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY