Štatl za Husáka: Brno v normalizační kocovině

Štatl za Husáka: Brno v normalizační kocovině - Jana Soukupová | Dcparkrx.org

... v 70. a 80. letech 20. století by Jana Soukupová 267 Pages , Published 2010 ISBN-13: 978-80-7294-378-4 ... Jana Soukupová ( of Mikroekonomie) ... ... Štatl za Husáka Nové knihy Brno v normalizační kocovině je příběh vypovídající o polozapomenutých brněnských fenoménech, třeba i o zaniklých hospodách a scénách, o Divadle Husa na provázku, včetně postav a figurek, jako byli Franta Kocourek, Rudy Kovanda, Markýz, Homér a další. Vyberte si z knih od autora Jana Soukupová na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč ... Kniha: Štatl za Husáka - Jana Soukupová | Knihy.ABZ.cz ... . Vyberte si z knih od autora Jana Soukupová na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Normalizační Brno není jen silák Franta Kocourek známý z vyprávění Miroslava Donutila. Novinářka a publicistka Jana Soukupová v knize Štatl za Husáka provádí čtenáře celou galerií pitoreskních postav, jimiž bylo její město v sedmdesátých a osmdesátých letech zabydleno. Petro Jacyk Central & East European Resource Centre. Research Research. Skip to main content...

INFORMACE

AUTOR
Jana Soukupová
DIMENZE
9,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Štatl za Husáka: Brno v normalizační kocovině.pdf

POPIS

Seriál Brno před listopadem 1989 vycházel na stránkách brněnské a jihomoravské přílohy MF DNES od 11. ledna 2011 až do 1. 6. 2012 prakticky každý týden, vyšlo tedy přes padesát dílů. V originále byly opatřeny řadou dobových fotografií, ohlasy čtenářů, kterých přicházelo každý týden poměrně velké množství - včetně dalších fotografií.Seriál mapuje období 70. a 80. let v Brně z nejrůznějších úhlů. Popisuje oblíbené hospody, hotely, kulturní aktivity, známé postavičky, příhody a události a také fenomény tehdejší doby: volby, kolejní život, večírky, nezávislou kulturu, veletrhy, tehdejší dění vůbec a také zvlášť význačné události, to vše v Brně a ve vztahu k Brnu. Podařilo popsat mnoho podstatného, z polozapomenutých brněnských fenoménů třeba v původní podobě zaniklé hospody Venuši, Forman, Střelák, ale i varieté Rozmarýn, fenomény jako Ronson klub, tehdejší drogovou scénu, dění kolem modré knížky a vojny, brněnské poezie, slavné sebevrahy, dobové sochy, plakáty, skautské a trampské hnutí, dálkové pochody, aktivity extrémních zážitků Kalvárie, "divoké" burzy desek, Kudrnovy aktivity, dění kolem Divadla na provázku, postavičky jako Franta Kocourek, Rudy Kovanda, Markýz, Homér atd. Dále se dostalo i na oběti tehdejšího režimu, jako byla například docentka Šabatcká, rodina Lamplotů, na hochy obviněné neprávem z únosu letadla atd. A seriál zmapoval i histiorii klíčových míst v Brně v 70. a 80. letech 20. století - Zelný trh, náměstí Svobody, Kamenka, hlavní nádraží atd. Ohlasy přicházely doslova ze všech koutů republiky a světa, zvláště populární byl seriál v řadách tehdejších takzvaných štatlařů, kteří z velké části v 70. a 80. letech emigrovali a na seriál reagovali z USA, Nového Zélandu, Austrálie, různých zemí Evropy... Ohlas celého seriálu byl na dnešní dobu naprosto mimořádný a také díky němu se podařilo shromáždit velkou sbírku unikátních archivních fotografií z té doby, jen z malé části otištěnou. Jistě by bylo přinejmenším smutné, aby takto cenný nasbíraný materiál skončil pouze v denním tisku, kde ani nebyl publikován kompletní. Kniha Jany Soukupové by jistě splnila požadavky na brunensii, a to je důležité.

Chcete si přečíst knihu?Štatl za Husáka: Brno v normalizační kocovině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Soukupová. Číst Štatl za Husáka: Brno v normalizační kocovině Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY