Konfuciánství od počátků do současnosti: Dějiny - pojmy - osobnosti

Konfuciánství od počátků do současnosti: Dějiny - pojmy - osobnosti - Vladimír Liščák | Dcparkrx.org

...iew of Confucianism in all its diversity, from ancient times to the present ... Konfuciánství od počátků do současnosti - Vladimír Liščák ... ... . The author focuses almost exclusively on the development of Dějiny Číny, Taiwanu a Tibetu v datech, 2008; Konfuciánství od počátků do současnosti. Dějiny - pojmy - osobnosti, 2013; Po stopách bratra Odorika. Styky Evropy a mongolské Číny ve 13. a 14. století (s přílohou Biblioteca Odoriciana), 2014; Františkánské misie v Číně (13.-18. století), 2015 Konfuciánství od počátků do současnosti. Kdo na ... Konfuciánství od počátků do současnosti. Dějiny - pojmy ... ... .-18. století), 2015 Konfuciánství od počátků do současnosti. Kdo napsal knihu Konfuciánství od počátků do současnosti? Autorem je Vladimír Liščák. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Kniha: Konfuciánství od počátků do současnosti Autor: Vladimír Liščák Kniha přináší ve více než 1500 heslech, jako první publikace v českém jazyce, základní přehled konfuciánství v celé jeho rozmanitosti od nejstarších dob až do současnosti. Konfuciánství od počátků do současnosti: Dějiny - pojmy - osobnosti ... Konfuciánství od počátků do současnosti: Dějiny - pojmy - osobnosti Liščák Vladimír. Dostupnost. skladem. Vydavatel. Academia. ISBN. 978-80-2002-190-8. EAN. 9788020021908. Počet stran. 468 . Ďalšia literatúra. LIŠČÁK, Vladimír. Konfuciánství od...

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Liščák
DIMENZE
9,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Konfuciánství od počátků do současnosti: Dějiny - pojmy - osobnosti.pdf

POPIS

Kniha přináší ve více než 1500 heslech, jako první publikace v českém jazyce, základní přehled konfuciánství v celé jeho rozmanitosti od nejstarších dob až do současnosti. Autor se zaměřuje téměř výlučně na vývoj tohoto filosoficko-náboženského systému na území Číny, pouze výjimečně upozorňuje na rozšíření konfuciánství i do jiných zemí východní Asie. V rozsáhlém historickém úvodu, zahrnujícím i předkonfuciánské období, seznamuje čtenáře s významem konfuciánství v dějinách čínského myšlení. V samotných heslech věnuje autor rozsáhlý prostor specifickým konfuciánským filosofickým termínům a jejich přesahu do jiných myšlenkových systémů. Čtenář v knize najde rozsáhlé informace nejen o klasickém konfuciánství a neokonfuciánství, ale i o moderním konfuciánství 20. a 21. století a nejvýznamnějších představitelích všech vývojových období. Kniha se stane neocenitelnou pomůckou nejen všem zájemcům o čínské myšlení, ale také profesionálním religionistům, etnografům, historikům, filosofům, orientalistům a dalším zájemcům.

Chcete si přečíst knihu?Konfuciánství od počátků do současnosti: Dějiny - pojmy - osobnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Liščák. Číst Konfuciánství od počátků do současnosti: Dějiny - pojmy - osobnosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY